Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiaulių bankas: turime ne vieną strateginę alternatyvą

Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) bei vietos akcininkų valdomas Šiaulių bankas, atliekantis strateginių alternatyvų apžvalgą, teigia turintis ne vieną galimą strateginę kryptį.
Šiaulių bankas
Šiaulių bankas / Šiaulių banko nuotr.

Pasak banko administracijos direktoriaus Vytauto Siniaus, realių strateginių alternatyvų apžvalgos rezultatų kol kas nėra.

„Procesas nėra paprastas, strateginių alternatyvų yra ne viena. Darbas vyksta, bet rezultatų, kuriais galėtume pasidalinti, dar neturime“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė V.Sinius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vytautas Sinius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vytautas Sinius

„Daugiau kažko pakomentuoti šiuo metu tikrai negalėčiau“, – sakė jis.

Rugpjūtį skelbta, kad Šiaulių bankas svarsto strategines alternatyvas, įskaitant galimą banko pardavimą ar susijungimą, taip pat viešą akcijų siūlymą, papildomų verslų įsigijimą, prašymą įtraukti į kitos akcijų biržos sąrašus.

ERPB į Šiaulių banką investavo 2005 metais, kai už 5,8 mln. eurų įsigijo 16,1 proc. banko akcijų. Vėliau, Šiaulių bankui didinant kapitalą, ERPB investavo papildomai, taip pat konvertavo į akcijas jo suteiktas paskolas ir dabar valdo 26 proc. akcijų paketą.

Naujasis ERPB vadovas Baltijos šalims Ianas Brownas yra sakęs, kad ERPB pribrendo laikas trauktis iš Šiaulių banko.

Šiaulių banko akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Šiaulių bankas lieka miesteliuose

Lietuvoje nuo 2011-ųjų beveik perpus sumažėjus bankų padalinių, Šiaulių bankas teigia neketinantis uždaryti skyrių mažesniuose miestuose.

„Mes esame vieninteliai iš tų, kurie sako, kad mes nebūsime tie, kurie išskubėsime iš miestų ir miestelių. Skaitmenizacija svarbu, tai nesustabdomas procesas, bet nepamirškime tų, kuriems svarbu fizinis kontaktas“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė Šiaulių banko administracijos vadovas V.Sinius.

Anot jo, Šiaulių bankas nuolat vertina, kiek padalinių reikėtų turėti.

„Nuolatos yra klausimas, kiek turime turėti padalinių, vis galvoje sukasi socialinis aspektas. Turime pavyzdžių, kai padalinys mieste veikia dvi dienas, nes išlaikyti visą savaitę ekonomiškai neapsimoka“, – sakė V.Sinius.

„Tam tikrą optimizaciją esame padarę, bet atidarome ten, kur matome, kad didėja klientų srautai. Didžioji dalis yra prekybos centruose, kur žmonėms patogu atvažiuoti. Plano, kokį padalinių skaičių turėti, pavyzdžiui, po metų, neturime“, – kalbėjo banko vadovas.

Pasak jo, Lietuvoje daugėja miestų, kur veikia tik 1-2 bankų skyriai, tačiau nemaža dalis gyventojų vis dar nėra pasirengę naudotis elektronine bankininkyste ir pirmenybę teikia gryniesiems pinigams.

Šiemet Šiaulių bankas atnaujino 14 skyrių, į juos investavo 2,4 mln. eurų.

Rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ tyrimas parodė, kad per metus bent kartą banko skyriuje apsilanko 41 proc., iki dviejų kartų – 27 proc., 3-6 kartus – 11 proc.

44 proc. respondentų pakeitė elgseną – 25 proc. jų buvo priversti vykti į toliau esantį skyrių, 17 proc. pradėjo naudotis e. bankininkyste.

Lietuvos banko duomenimis, bankų padalinių skaičius Lietuvoje nuo 2011-ųjų sumažėjo beveik dvigubai – iki 450.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?