Silicio slėnis žymus ne tik dėl dosnių atlyginimų, bet ir dėl darbuotojams suteikiamų priedų, pavyzdžiui, nemokami pietūs, transportas, pagalba auginant vaikus, jau nekalbant apie milijonus kainavusius biurus. Tačiau „LinkedIn Premium“ prieinamuose duomenyse, kuriuos išanalizavo portalas „San Francisco Business Times“, skelbiama, kad šių privalumų neužtenka užtikrinti darbuotojo lojalumui, rašo „Business Insider“.
Pavyzdžiui, bendrovėje „Uber“ darbuotojai išdirba trumpiausiai – vidutiniškai 1,8 metų. „Uber'io“ darbuotojai gauna nemokamus pietus, užkandžius, sporto klubo abonementus ir nuolaidas „Uber“ bei „UberEats“ paslaugoms.
Failų saugyklos „debesyse“ paslaugas teikiančioje „Dropbox“ įmonėje vidutiniškai žmogus išdirba 2,1 metų. Išeinantys iš įmonės darbuotojai atsisako trijų kartų per dieną maitinimo, biure esančio sporto klubo ir telefono sąskaitų kompensavimo.
Bendrovėje „Tesla“ darbuotojai irgi ilgai neužsibūna – vidutiniškai pradirba 2,1 metų. Ši įmonė garsėja dėl itin ilgų darbo valandų ir aukojamų savaitgalių, tačiau už tai žmonės gauna pagalbą keliantis į kitą vietą, kelionių stipendijas.
Socialiniame tinkle „Facebook“ darbuotojai išsilaiko vidutiniškai 2,5 metų. Išeidami iš čia žmonės atsisako nemokamų skalbimo ir valymo paslaugų, dviračių, dietologų, sporto salių, transporto iki darbovietės paslaugų ir kitų privalumų.
Ne ką geriau ir trumpalaikės nuomos platformoje „Airbnb“, kur vidutiniškai žmonės išdirba 2,6 metų. Nors įmonė darbuotojams ir suteikia 2 tūkst. JAV dolerių vertės kelionių kuponus, pusryčius, pietus ir vakarienę, šokių ir jogos pamokas.
„Apple“ darbuotojai vidutiniškai įmonėje dirba 5 metus. Be naujo biuro, kompanija darbuotojams suteikia nuolaidų „Apple“ produkcijai, nemokamus privačius didžiųjų muzikos žvaigždžių koncertus, „AppleCare“ koledžo programą, kuri padeda dirbantiems studentams susimokėti už mokslą, taip pat nemokamus gydytojus ir masažuotojus.