„Banderolės yra tik tam, kad būtų apsaugoma nuo falsifikavimo ir akcizo grobstymo, nuo nelegalios prekybos. Mūsų turimais duomenimis, sidras neklastojamas ir, mano manymu, nelegali dalis gali būti visiškai nereikšminga, kad reikėtų banderolių.
Niekur nėra banderolių sidrui arba alui, nes tų produktų niekas neklastoja“, – dienraščiui „Verslo žinios“ sakė Lietuvos aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas.
Anot jo, sidras ir alus nėra patrauklūs šešėliui, nes tai ne spiritiniai gėrimai, kurie paklausūs dėl didelių akcizų ir alkoholio koncentracijos.
Parlamento vadovė įregistravo atitinkamas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas. Pasak L.Graužinienės, sidro suvartojimas kasmet auga, tad reikia mažinti jo prieinamumą. Pagal pataisas, natūralios fermentacijos sidras turėtų būti paženklintas banderolėmis, taip pat būtų draudžiama pardavinėti pilstomą sidrą firminėse gamybos įmonių parduotuvėse bei masiniuose renginiuose, parodose ir mugėse.
Šiuo metu Alkoholio kontrolės įstatymas draudžia parduoti, gabenti, laikyti banderolėmis nepažymėtus alkoholinius gėrimus, išskyrus alų, alaus mišinius su nealkoholiniais gėrimais ir nestiprų natūralios fermentacijos sidrą.
Be to, Alkoholio kontrolės įstatymas Lietuvos Respublikoje draudžia parduoti pilstomus alkoholinius gėrimus ne viešojo maitinimo vietose, tačiau alui, alaus ir nealkoholinių gėrimų mišiniams bei natūralios fermentacijos sidrui reikalavimai švelnesni.
Seimo pirmininkė siūlo, kad griežtesnės prekybos sidru sąlygos įsigaliotų nuo kitų metų liepos.