Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Snaigės“ administratorius: bankrotas – ne vienintelė išeitis

Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdomos vienintelės Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovės „Snaigė“ vadovui pareiškus, kad teismui nepatvirtinus jos restruktūrizavimo plano įmonei gresia įmonės bankrotas, jos nemokumo administratorius Aurimas Valaitis sako, kad esama ir daugiau išeičių.
Aurimas Valaitis
Aurimas Valaitis / E.Ovčarenko nuotr.

„Nutartį galima skųsti, kas šiandien yra sprendžiama – skaitome nutartį, žiūrime, kokiais pagrindais teismas atsisakė tvirtinti restruktūrizavimo planą, ką galima padaryti, ar galime jį tikslinti, ištaisyti kokias klaidas, jeigu jos yra, nes teismas į kai kuriuos momentus atkreipė dėmesį, kad informacijos trūksta, tai tą informaciją galime pateikti“, – trečiadienį BNS sakė A.Valaitis.

Anot jo, tolesni sprendimai priklausys nuo „Snaigės“ vadovo veiksmų.

„Čia vadovo bus sprendimas, ar tikslins, ar tiesiog spręs dėl to, kad restruktūrizavimo byla būtų nutraukta, viskas vadovo rankose. Išeičių tikrai yra, restruktūrizavimo byla nėra nutraukta, tik planas nepatvirtintas, galvojama, kokiu keliu toliau eiti“, – teigė A.Valaitis.

Kauno apygardos teismui antradienį nepritarus „Snaigės“ restruktūrizavimo planui, įmonės generalinis direktorius Mindaugas Sologubas sakė, kad ilgiau nei 50 metų veikianti įmonė nustos egzistavusi, o kreditoriai, kurių reikalavimai neužtikrinami hipoteka, gali neatgauti skolų.

Anot teismo, restruktūrizavimo planas nepatvirtintas, nes jam nepritarė dalis kreditorių – Lietuvos skolų valdymo bendrovės „Easy Debt Service“ kontroliuojamos įmonės „EDS Invest“ ir „EDS Invest 3“ bei „Sodra“.

„Teismas sprendė, kad pateiktas „Snaigės“ restruktūrizavimo planas neatitinka jam nepritarusių kreditorių išreikštos valios bei įstatymo keliamų reikalavimų“, – balandžio 4-ąją nutarė teismas.

Nutartyje nurodoma, kad planui nepritarusių įmonių ir „Sodros“ netenkino tai, kad jame numatoma padengti tik vieną dalį finansinių reikalavimų, o kitai daliai numatytos kreditorių nuolaidos, pažeidžiamos kitos Juridinių asmenų nemokumo įstatymo nuostatos.

„Snaigės“ restruktūrizavimo planas numatė, kad skolos „EDS Invest“ ir „EDS Invest 3“ priskiriamos finansiniams reikalavimams, užtikrinamiems įkeitimu ar hipoteka, – skola joms siekia 10,2 mln. eurų, iš jų 9,6 mln. eurų būtų tenkinami pirmuoju etapu.

A.Valaičio teigimu, šie kreditoriai papildomus reikalavimus pateikė likus dienai iki plano tvirtinimo teisme ir realiai į juos atsižvelgti buvo beveik neįmanoma.

„Procesinė padėtis tokia, kad kai paskutinę dieną pateikia kažkokias pastabas, pastebėjimus, kritikuoja planą ir sako, kad viskas blogai, tai nei įmonė, nei administratorius neturi jokių galimybių per kelias valandas tą planą patvirtinti, juolab kad pakeitimui reikalingas ne tik kreditorių apsvarstymas, reikalingas akcininkų pritarimas, o su akcininku yra kebloka situacija“, – trečiadienį BNS sakė A.Valaitis.

Jis mano, kad šie kreditoriai nesiekia trukdyti įmonės restruktūrizavimui.

„Su hipotekiniais kreditoriais buvo diskutuota, kalbėta, jie nėra taip griežtai nusiteikę dėl restruktūrizavimo užbaigimo, bent jau man asmeniškai taip atrodo“, – sakė A.Valaitis.

Teisę reikalauti skolą iš „Snaigės“ bendrovė „Easy Debt Service“ perėmė iš Italijos bankininkystės grupės „UniCredit Bank“. „Snaigės“ vadovas M.Sologubas anksčiau BNS patvirtino, kad šis įsiskolinimas – tai dalis neišmokėtos paskolos.

Nutartyje nurodoma, kad „Sodros“ Kauno skyriaus reikalavimas – 63,1 tūkst. eurų, iš jų beveik visi grąžinami pirmuoju etapu. Visų reikalavimų suma siekia 17,4 mln. eurų.

Restruktūrizavimo byla „Snaigei“ Kauno apygardos teisme iškelta pernai rugsėjį, o sausį A.Valaičio prašymu jis pratęsė restruktūrizavimo plano pateikimo teismui terminą iki kovo 20 dienos – tai buvo būtina „Easy Debt Service“ perėmus reikalavimus iš „UniCredit Bank“.

Anksčiau kreditorių patvirtintame „Snaigės“ restruktūrizavimo plano projekte nurodoma, kad pertvarkos metu kreditoriams planuojama grąžinti 9,2 mln. eurų. Pernai gegužės 18 dieną visi bendrovės įsipareigojimai siekė 20,8 mln. eurų.

Pagal šį projektą bendrovė per ketverius metus turėtų išspręsti sunkumus, kilusius dėl žaliavų krizės, energetinių išteklių brangimo bei karo Ukrainoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais