Socialinės įmonės kitąmet nebegaus ES lėšų

2017 metai socialinėms įmonėms gali būti itin sunkūs, nes finansinės parama sumažės tris kartus ir jeigu papildomų lėšų neatsiras, iš darbo gali būti atleisti tūkstančiai negalią turinčių žmonių, nes išlaikyti jų darbo vietą yra labai brangu, informuoja LNK „Žinios“.  
Eurai
Eurai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Iki šiol socialinės įmonės 75 proc. paramos gaudavo iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų, o likusią dalį – iš valstybės biudžeto, tačiau ES parama šiemet baigėsi.

Šiemet socialinėms įmonėms, įdarbinančioms neįgaliuosius, kalinius ir kitų pažeidžiamiausių grupių žmones, iš viso buvo skirta 17 mln. eurų, kitiems metams reikia 24 mln. eurų, bet kol kas numatyta tik ketvirtadalis šių lėšų.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius prognozuoja, kad nesant tokių įmonių finansavimo, darbo netektų daug darbuotojų.

„Tokio skaičiaus kaip dabar – 6,2 tūkst. žmonių negalės valstybės biudžetas finansuoti, jeigu pinigų nėra, negalės būti finansuojamos jų darbo vietos – jų steigimas ir išlaikymas“, – teigė viceministras, pasak kurio, dabar socialinėms įmonėms darbo vietų išlaikymui kitų metų biudžete kol kas numatyta 6 mln. eurų.

Jeigu lėšų neatsirastų, tektų naikinti įstatymą, užtikrinantį paramą socialinėms įmonėms ir jos pradėtų dirbti nuostolingai bei užsidarytų.

Pasak įmonės „Liregus“ direktoriaus Leono Kirkilovskio, pažiūrėjus, kiek įmonė gauna rėmimo iš valstybės ir kiek sumoka mokesčių, aiškėja, kad atiduodama daugiau negu gaunamas rėmimas.

Dabar Lietuvoje veikia beveik 160 socialinių įmonių. Jose dirba daugiau kaip 9 darbuotojų, iš kurių apie 6 tūkst. turi negalią.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų