Socialinis verslas, kaip žolė per asfaltą – jis vystysis, jei bus tinkamos sąlygos, – teigė K.Trečiokas.
Ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas į renginį atvyko nusiteikęs optimistiškai: „Socialinis verslas, kaip žolė per asfaltą – jis vystysis, jei bus tinkamos sąlygos. O jas kurti – stengsimės padėti”.
„Dabar reikia mobilizuoti visus išteklius, kad socialinis verslas galėtų patekti į rinką savo pastangomis ir būtų veiksnus bei pajėgus, atlikdamas savo paskirtį suteikdamas sąlygas įsidarbinti bei išspręsdamas tam tikras socialines, aplinkosaugines problemas”, – teigė Ūkio ministerijos Smulkaus ir vidutinio verslo departamento direktorius Mindaugas Danys.
Jo manymu, socialinei paramai valstybės skiriamas lėšas būtų galima išnaudoti efektyviau, jei dalį jų būtų galima investuoti į socialinį verslą.
Norint pradėti socialinį verslą Lietuvoje, reikia pradėti apie jį kalbėti. Kai žmonės pradės kalbėti – pradės ir galvoti, kurti, – sakė T.Pearse.
Šiuo metu Lietuvoje jau yra rengiama socialinio verslo koncepcija. Pirminis jos variantas buvo išplatintas forumo dalyviams. „Tikimės sulaukti pastabų ir pasiūlymų, kad ši koncepcija atitiktų rinkos bei socialinių verslų poreikius. Galutinį variantą tikimės pabaigti iki gegužės 1 dienos”, – viliasi M. Danys.
Britų taryba, „Socialinio verslo forumo“ iniciatoriai, džiaugiasi, kad pagaliau pavyko susirinkti ir bendrai įsivaizduoti socialinio verslo galimybes Lietuvoje. „Britų tarybos misija yra kurti pasitikėjimą tarp Jungtinės Karalystės ir pasaulio šalių. Mes manome, jog tokia įdomi iniciatyva kaip socialinio verslo dialogas, yra puiki priemonė ugdyti šį pasitikėjimą”, – teigia Britų tarybos direktorius Lietuvoje Artūras Vasiliauskas. Britų tarybos kvietimu „Socialinio verslo forumą“ aplankė Tim Pearse – vyr. socialinės ekonomikos politikos patarėjas Ministrų Kabinetui.
Pasak T.Pearse, – „norint pradėti socialinį verslą Lietuvoje, reikia pradėti apie jį kalbėti. Kai žmonės pradės kalbėti – pradės ir galvoti, kurti”.