„Parler“ pateikė naują ieškinį Vašingtono valstijoje, kur yra įsikūrusi „Amazon“ būstinė, tikėdamasi, kad pagal vietos įstatymus dėl šmeižto, sutarčių pažeidimo ir vartotojų apsaugos turės daugiau galimybių laimėti bylą.
Visgi „Amazon“ naujienų agentūrai AFP teigė, kad ieškinys „neturi jokio pagrindo“.
„Kaip parodė įrodymai, pateikti byloje, nagrinėtoje pagal „Parler“ ieškinį federaliniame teisme, platformoje „Parler“ buvo reikšmingo turinio, kuris skatino ir kurstė smurtą prieš kitus, o tai pažeidžia mūsų paslaugų teikimo sąlygas“, – pabrėžė „Amazon“.
„Amazon Web Services“ (AWS) sustabdė „Parler“ platformos talpinimą, nes platforma atsisakė arba negalėjo nedelsdama identifikuoti ir pašalinti tokio turinio, teigė „Amazon“.
Pasak „Parler“, socialinis tinklas iki pašalinimo iš „Apple“ ir „Google“ internetinių prekyviečių turėjo daugiau nei 20 mln. vartotojų, prieš tai, kai AWS nutraukė bendradarbiavimą dėl įtarimų, jog platforma nesugebėjo sustabdyti buvusio prezidento rėmėjų smurto kurstymo prieš sausio 6 dieną įvykusį JAV Kapitolijaus šturmą.
Visgi „Parler“ pavyko rasti naują interneto prieglobos partnerę ir grįžti į internetą.
„Parler“ valstijos teismui pateiktame ieškinyje tvirtina, kad „Amazon“ taikė nesąžiningą verslo praktiką socialinio tinklo atžvilgiu, tuo tarpu laiškas, kuriame teigiama, kad „Parler“ nenori ar nesugeba tinkamai prižiūrėti turinio, yra šmeižikiškas.
„Tikroji priežastis, kodėl AWS nusprendė sustabdyti ir (arba) nutraukti sutartį su „Parler“, buvo ne dėl tariami sutarties pažeidimai, o tai, kad AWS nenorėjo, jog „Parler“ galėtų suteikti naują platformą konservatorių balsams, įskaitant Donaldą Trumpą, arba veiksmingai konkuruoti su kitomis platformomis, tokiomis kaip „Twitter“, – teigia teisininkai Vašingtono valstijoje pateiktame ieškinyje.