15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sunaikinusi tūkstančius neparduotų prekių, „Amazon“ Prancūzijoje atsidūrė kritikos ugnyje

Po Prancūzijos televizijos savaitgalį parodyto reportažo, kuriame matyti, kaip „Amazon“ sunaikina tūkstančius naujų sauskelnių, žaislų ir kitų neparduotų arba grąžintų puikios būklės prekių, JAV elektroninės prekybos milžinė vėl sulaukė Prancūzijos vyriausybės priekaištų.
„Amazon“
„Amazon“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aplinkos ministerijos valstybės sekretorė Brune Poirson po sekmadienio vakare parodyto reportažo pareiškė buvusi „sukrėsta“ to, ką pamatė, ir pažymėjo, kad bendrovės turi „atsakyti“ už tokius veiksmus.

„Per ateinančius mėnesius parlamente bus priimtas įstatymas, pagal kurį tokio pobūdžio veikla bus laikoma neteisėta. Tokios įmonės kaip „Amazon“ nebegalės išmesti produktų, kuriuos vis dar galima naudoti“, – pareiškė B.Poirson.

Televizijos kanalo M6 laidoje „Capital“ buvo parodyta medžiaga, kurią nufilmavo žurnalistas, neseniai įsidarbinęs „Amazon“ skirstymo centre Sarane, esančiame netoli Orleano centrinėje Prancūzijos dalyje.

Žurnalistui pavyko nufilmuoti, kaip darbuotojai dešimtis kavos aparatų, neatidarytų „Lego“ dėžių ir gerai žinomų gamintojų sauskelnių pakuočių išmeta į didžiulius atliekų konteinerius, užuot šias prekes atidavę perdirbti ar jas paaukoję labdaros organizacijoms.

Reportaže taip pat buvo parodyta iš skraidyklių nufilmuota medžiaga, kurioje matyti, kaip išmestos prekės gabenamos į deginimo stotis ar sąvartynus. Aplinkosaugos aktyvistai pasmerkė tokius veiksmus ir juos pavadino „ekologine katastrofa“.

Pagal „Amazon“ sutartis su trečiosiomis šalimis, kurios prekiauja jos mažmeninės prekybos platformoje „Marketplace“ ir savo prekes dažnai laiko „Amazon“ sandėliuose, bendrovei leidžiama sunaikinti neparduotas prekes.

Pasak ekspertų, sunaikinti prekes dažnai yra pigiau nei siųsti jas atgal gamintojams ar organizuoti jų perdavimą labdaros organizacijoms.

„Amazon“ padalinio Prancūzijoje atstovai naujienų agentūrai AFP pareiškė, jog daro viską, kad sumažintų prekių, kurios turi būti grąžintos trečiųjų šalių pardavėjams, kiekį.

„Tais atvejais, kai prekių negalima perparduoti, bendradarbiaujame su tokiomis organizacijomis kaip „Solidarumas“ („Solidarity Giving“) ir „Maisto bankas“ (Food Bank“), kad jas būtų galima išdalinti vargstantiems žmonėms“, – pareiškė mažmeninės prekybos milžinė.

Tačiau B. Poirson pabrėžė, jog vyriausybė ketina „Amazon“ priversti prisiimti atsakomybę už tinkamą neparduotų prekių panaudojimą.

„Norime, kad tokios prekybos platformos kaip „Amazon“ automatiškai būtų atsakingos už prekių, kurias siūlo, likimą“, – pažymėjo valstybės sekretorė.

Panašių kaltinimų „Amazon“ buvo sulaukusi ir Vokietijoje: nacionalinis savaitraštis „WirtschaftsWoche“ ir nacionalinis transliuotojas ZDF pernai birželį pranešė, jog bendrovė nuolat sunaikina didžiulius kiekius naujų ir grąžintų prekių – nuo mobiliųjų telefonų iki šaldytuvų.

Prancūzijoje bendrovė taip pat yra užrūstinusi aplinkosaugos aktyvistus: lapkričio mėnesį, kai vyko vadinamieji juodojo penktadienio išpardavimai, jie prie „Amazon“ būstinės Prancūzijoje suvertė krūvas sugedusios elektroninės įrangos, maitinimo laidų ir prietaisų.

Jų teigimu, bendrovė, kaip antra pagal dydį Prancūzijoje elektronikos prekių mažmenininke, nepakankamai rūpinasi tokių gaminių perdirbimu.

Prancūzijos vyriausybė taip pat siekia, kad visoje Europos Sąjungoje (ES) būtų įvestas mokestis skaitmeninių technologijų milžinų įplaukoms, nes tokioms bendrovėms, įskaitant „Amazon“, vis priekaištaujama už tai, kad jos vengia mokesčių valstybėse narėse, kuriose gauna didžiąją dalį savo pajamų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais