Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sušvelnintos bausmės už smulkias vagystes tapo galvos skausmu prekybininkams

Prekybos tinklų savininkai skaičiuoja nuostolius dėl brangių maisto produktų vagysčių ir teigia, kad jų skaičius pradėjo didėti pernai, o šiemet įgijo dar didesnį pagreitį, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.
VIDEO kadras: 2014-04-25 vagystė iš UAB „Eurovaistinė\"
Asociatyvinė nuotr. Vagystė

Profesionaliems ilgapirščiams gyvenimą smarkiai palengvino Seimo priimtos Baudžiamojo kodekso (BK) 190-ojo straipsnio pataisos. Tai, kas anksčiau buvo vadinama nedidelės vertės turtu, po 2015-ųjų sausio 1-osios tapo smulkiu turtu.

Išaugus smulkaus turto vertei, vagys gviešiasi brangesnio laimikio, mat už jį dabar gresia viso labo administracinė atsakomybė, o ne baudžiamoji, kaip buvo anksčiau. Iki 2015-ųjų pradžios nedidelės vertės turto riba buvo 130 litų, o pakeitus Baudžiamąjį kodeksą – jau 114 eurų. Nugvelbus prekių už mažesnę sumą taikoma tik administracinė atsakomybė.

„Vagysčių skaičius padidėjo. Ypač išaugo šiemet. Toks jausmas, kad vagys šiek tiek padelsė, pasitikrino, ar tikrai veikia pakeistas Baudžiamojo kodekso straipsnis. Profesionalūs vagys gerai suskaičiuoja, už kokią sumą galima vogti, kad įkliuvus tai būtų laikoma smulkiu turtu ir jiems būtų taikoma administracinė, o ne griežtesnė baudžiamoji atsakomybė“, – kalbėjo „Rimi“ atstovė Giedrė Bielskytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos