Tarp atnaujinsiančių darbą daugiausia bus drabužių parduotuvių. Bet duris taip pat atvers ir baldų, grindų, autodalių, sporto, grožio prekių, užuolaidų parduotuvės. Dirbs siuvykla, knygynas. Iš viso į darbą galės sugrįžti apie 1000 žmonių.
„Aktualiausia šiuo metu yra prekyba drabužiais – tiek pardavėjams, tiek pirkėjams. Prekybininkai buvo pasiruošę šaltojo sezono prekių, bet nespėjo beveik nieko parduoti. Todėl labai gerai, kad bent dalis jų gali atsidaryti, kol dar nesibaigė žiema. Kadangi laiko liko nedaug, sieks juos išparduoti per šį laikotarpį. Pirkėjams tai irgi svarbu, nes drabužiai – toks dalykas, kurį norisi pirkti gyvai: apžiūrėjus, pasimatavus.
Dabar, kai yra sniego, labai aktuali ir žieminė apranga vaikams, kad jie galėtų tinkamai mėgautis žiemos malonumais. Dar iš klientų užklausų matome, kad aktualu įsigyti sportinės aprangos individualiam sportavimui, o vykstantys į šiltuosius kraštus ieško maudymosi kostiumų“, – pasakojo prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovė Dovilė Lengvenienė.
Pasak jos, vos tik sužinoję apie leidimą atsidaryti, prekiautojai suskubo į savo parduotuves: tvarkytis, dėliotis prekių.
„Ne paslaptis, kad situacija labai sudėtinga – ne tik materialine, bet ir moraline prasme. Daugelis mūsų prekybininkų – smulkiojo verslo atstovai, turintys ypatingą ryšį su savo klientais ir labai mėgstantys savo darbą. Todėl šis priverstinis veiklos sustabdymas jiems buvo labai sunkus. Viliamės, kad jau greitai sulauksime situacijos, kai, laikydamiesi numatytų saugumo reikalavimų, duris galės atverti ir visi mūsų prekybininkai. O saugumo reikalavimams – dezinfekcijai, kaukių dėvėjimui, atstumų laikymųsi – visos pandemijos metu skiriame ypatingą dėmesį“, – sakė D.Lengvenienė.
Naujai atsidariusiose parduotuvėse taikomas klientų srautų ribojimas – turi būti užtikrinamas 20 kv. m plotas vienam lankytojui. O jei parduotuvė mažesnė – vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.
„Urme“ nuo pirmadienio atsidarys ne tik parduotuvės, turinčios tiesioginius įėjimus iš lauko, bet ir po vieną kiekvienoje prekybos salėje. Tokiu atveju įėjimas į parduotuvę prilyginamas tiesioginiam įėjimui iš lauko. Iš viso šiuos reikalavimus atitinkančių prekybos vietų miestelyje atsidarys beveik 300.
Prekybos miestelyje ir toliau veiks prekybos ir paslaugų vietos, kurių veikla nebuvo draudžiama ir anksčiau: maisto parduotuvės, maistas išsinešti, Centrinis Kauno turgus, siuntų tarnybos, vaistinės, valiutos keityklos.
Atidarys dalį salonų
Vyriausybei leidus atnaujinti veiklą daliai ne maisto prekių parduotuvių, „Telia“ nuo pirmadienio atidaro devynis salonus, kurie atitinka keliamus reikalavimus. Juose, laikantis visų saugumo reikalavimų, bus vykdoma įprasta prekybos ir paslaugų veikla. Dar 36 salonų visoje Lietuvoje, kaip ir karantino metu, teiks būtinąsias paslaugas.
„Vyriausybės paskelbtus reikalavimus atitinka devyni „Telia“ salonai, juose nuo pirmadienio bus teikiamos visos įprastos paslaugos – konsultuojami klientai, parduodama įranga. Vis dėlto žmones raginame į salonus vykti tik esant būtinybei. Visas „Telia“ paslaugas ir prekes galima užsisakyti ir valdyti internetu, prekės žmonėms į namus pristatomos nemokamai“, – sako „Telia“ Pardavimo ir klientų aptarnavimo vadovė Giedrė Kaminskaitė-Salters.
Ji priduria, kad didžiausias prioritetas bus teikiamas darbuotojų ir pirkėjų saugumui, taigi salonuose galios visos privalomos saugumo taisyklės dėl atstumo, kaukių dėvėjimo. Patalpose vienu metu galinčių būti klientų skaičius bus valdomas atsižvelgiant į jų plotą ir darbuotojų skaičių. Taip pat patalpos ir dažnai liečiami paviršiai bus nuolat dezinfekuojami.
Įprastą veiklą atnaujina „Telia“ salonai, kurių bendras prekybos plotas neviršija 300 kvadratinių metrų ir kurie turi įėjimą iš lauko arba atskirą įėjimą klientams.
„Telia“ jau anksčiau atidarė daugumą salonų, kurie, pagal Vyriausybės nutarimą, galėjo teikti būtinąsias paslaugas, kai reikalingas trumpesnis nei 15 minučių kontaktas. Nuo pirmadienio tokiu ritmu ir toliau dirbs 36 „Telia“ salonų visoje Lietuvoje.