„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Taivano ekspertams patikrinus Lietuvos įmones, jos laukia eksporto leidimų

Taivano Maisto ir vaistų administracijos ekspertai penktadienį baigė dvi savaites trukusį jungtinį kai kurių Lietuvos kiaušinių, pieno ir žuvies produktų gamintojų auditą. Dabar bus sprendžiama dėl galimybės įmonėms savo produkciją tiekti į Taivaną.
Taivano vėliava
Taivano vėliava / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Taivanas Verslas

Taivaniečiai auditą atliko pieno perdirbimo bendrovėse „Žemaitijos pienas“, Vilkyškių pieninė, „Marijampolės pieno konservai“, žuvų perdirbimo įmonėse „Norvelita“, „Iceco“ bei Plungės kooperatinėje prekyboje.

„Ekspertų komanda baigė patikrinimą įmonėse. Jie tęs likusias teisines procedūras. Taivanas Lietuvos klausimą spręs pagreitintai“, – BNS nurodė Taivano atstovybė Lietuvoje.

Maisto ir veterinarijos tarnybos teigimu, Taivano ekspertai taip pat lankėsi Klaipėdos uoste esančiame tarnybos Malkų pasienio veterinarijos poste, kur vertino vykdomą siuntų kontrolę.

„Auditoriai palankiai įvertino tarnybos vykdomą oficialią kontrolę ir, tikimės, kad greitu laiku Lietuvos gamintojai galės pateikti Taivano rinkai kiaušinių, pieno, žuvies produktus. Spalį laukiame Taivano kompetentingų tarnybų audito dėl jautienos“, – pranešime sakė tarnybos direktorius Mantas Staškevičius.

Lietuvos ir Norvegijos įmonės „Norvelita“, kurioje lankėsi Taivano ekspertai, generalinės direktorės Donatos Grikštaitės teigimu, lietuviška žuvies produkcija taivaniečiams nebūtų nepažįstama. Ji tikisi, kad sertifikavimas neužtruks.

„Žuvies produktai visose šalyse panašūs. Azijos šalys daugiau naudoja žuvininkystės produktų, o ne mėsą. Manau, kad įmonių lygis Lietuvoje juos tenkina. Gamintojai yra patyrę. Manau, kad (sertifikavimo – BNS) procedūros ilgos labai nebus“, – BNS sakė „Norvelitos“ vadovė.

„Marijampolės pieno konservų“ importo rinkų vadovas Marius Mačijauskas BNS teigė, kad į Taivaną būtų galima išvežti kondensuotą pieną.

„Daugiausia perspektyvų turi saldintas sutirštintas arba nesaldintas kondensuotas pienas“, – BNS sakė jis.

„Mes turime ten tam tikrų kontaktų, kurie kaip ir pasiruošę būti tais pirkėjais, kurie priims mūsų prekę. (...) Gal iš pradžių išvažiuosime su vienu konteineriu per mėnesį. O jeigu pasieksime penkis, būtų pakankamai nebloga atsvara Kinijai“, – pridūrė M.Mačijauskas.

Jis sako, kad didelis laimėjimas būtų į Taivaną per mėnesį pavyktų išvežti prekių už 0,5 mln. eurų. Pasak jo, įmonė savo produkciją tiekė į Kiniją, bet jos pardavimai sudarė tik 0,4 proc. apyvartos.

„Vičiūnų grupei“ priklausančios Plungės kooperatinės prekybos kokybės vadovė Jurgita Rupeikienė sakė, kad įmonė tikisi vežti vežti šaldytus surimio produktus. Pasak jos, taivaniečiams iš pradžių būtų galima patiekti 6–10 rūšių šių produktų, o paskui – apie 20.

J.Rupeikienės teigimu, sprendimai dėl leidimų vežti lietuvišką produkciją galėtų būti rugsėjo mėnesį: „Jie kalba, kad apie rugsėjo mėnesį duos leidimus“. Tuomet per mėnesį Taivano rinką pasiektų pirmieji lietuviškos produkcijos pavyzdžiai.

Plungės kooperatinė prekyba prieš šešerius metus savo produkciją tiekė į Kiniją, pardavimai siekdavo apie 30 tonų.

Maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, vien šių metų liepą iš Lietuvos į kitas ne Europos Sąjungos šalis eksportuota daugiau nei po 8 tūkst. tonų pieno produktų, žuvies ir jos gaminių, daugiau nei 1,1 tūkst. tonų mėsos.

Tarnyba anksčiau skelbė, kad daugiau nei 20 Lietuvos įmonių nori eksportuoti į Taivaną pieną, žuvies produktus, kiaušinių bei mėsos gaminius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“