Taivano atstovas Lietuvoje Ericas Huangas 15min informavo, kad šių metų pirmąjį pusmetį Lietuvoje turėtų pradėti darbuotis taivaniečių puslaidininkių ekspertų grupė, šio projekto detalės derinamos su Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerija.
Dar spalio pabaigoje Lietuvą aplankiusi taivaniečių delegacija užsiminė apie galimybes čia atidaryti puslaidininkių gamyklą. Taivano nacionalinės plėtros ministras Ming-Hsin Kung tuo metu teigė, kad Lietuva lyderiauja lazerių srityje, o Taivanas – puslaidininkių, tad tai gali tapti abiem šalims naudingu bendradarbiavimu.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė tada tvirtino, kad galimybė turėti puslaidininkių gamyklą Lietuvoje – reali, tačiau mūsų šalies laukia daug namų darbų.
Pastarosiomis dienomis kalbos apie šios pramonės plėtrą Lietuvoje įgavo daugiau konkretumo – trečiadienį Ericas Huangas įvardijo, kad Taivanas įkurs 200 mln. dolerių fondą – šie pinigai bus investuojami į puslaidininkių ir lazerių sektorius Lietuvoje. Tiesa, kol kas neaišku, kaip toks fondas galėtų veikti.
Taivaniečių suburta darbo grupė pirmąjį šių metų pusmetį į Lietuvą išsiųs ekspertų komandą – ši įvertins Lietuvos galimybes ir pasiūlys strategiją, kaip mūsų šalyje plėtoti puslaidininkių pramonę. Šią darbo grupę sudaro Nacionalinė plėtros taryba, Taivano Ekonomikos ir Mokslų bei technologijos ministerijos.
Norai turėti Lietuvoje puslaidininkių gamyklą – ambicingi, bet ar svajonės sutampa su galimybėmis? To 15min paklausė ekspertų ir šio verslo atstovų.
Puslaidininkiai laikomi „XXI a. nafta“
Kad suprastume, kodėl puslaidininkiai yra toks svarbus komponentas šiuolaikinėse technologijose, vertėtų žinoti – be jų neturėtume išmaniųjų telefonų, radijų, televizorių, vaizdo žaidimų, pažangios medicininės diagnostikos įrangos.