Tarnautojams uždrausta sudaryti papildomas darbo sutartis su savo darbovietėmis

Valstybės tarnautojai nebegalės sudaryti papildomas darbo sutartis su savo darbovietėmis bei gauti antrą darbo užmokestį.
Rankų paspaudimas
Rankų paspaudimas / „Scanpix“/„Picture-Alliance“ nuotr.
Temos: 1 Darbo sutartis

Už prezidentės pasiūlytas Valstybės tarnybos įstatymo pataisas ketvirtadienį balsavo 81 parlamentaras, nė vienas nebuvo prieš, vienas susilaikė.

Įstatyme nustatyta, kad tarnautojai negalės „eiti daugiau negu vienerias valstybės tarnautojo pareigas, dirbti pagal darbo sutartį valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis eina valstybės tarnautojo pareigas, taip pat gauti iš jos kitų pajamų nei darbo užmokestis ir šiame įstatyme nustatytos išmokos, kompensacijos ir pašalpos“.

Tuo pačiu nurodyta, kad iki šio įstatymo įsigaliojimo tarp valstybės tarnautojo ir jo darbovietės sudarytos papildomos darbo sutartys bus laikomos galiojančiomis iki sprendimo dėl leidimo valstybės tarnautojui dirbti kitą darbą pagal darbo sutartį galiojimo pabaigos.

Apriboti tarnautojų galimybes papildomai užsidirbti už Europos Sąjungos projektų rengimą, priežiūrą ir kitokią veiklą prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė, kai paaiškėjo, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerija už 1,5 mln. eurų užsakė mokslinį tyrimą, kuriam rengti įdarbinta ir 14 pačios ministerijos darbuotojų. Tokią praktiką prezidentė pavadino pasipinigavimu, nes, anot jos, tarnautojai papildomą atlygį gaudavo už tai, ką ir taip privalėjo padaryti.

Tokių sutarčių aptikta ir kitose ministerijose, institucijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų