Teikdama socialinę pagalbą, kuria žmogiškąjį ryšį: organizacija vienišiems senoliams paruošia net Kūčių stalą

Kalėdinis laikotarpis – galimybė daugiau laiko praleisti ne tik su savo artimaisiais, bet ir aplankyti tuos, kurie gražiausias metų šventes sutinka vienatvėje.
Ne po Vieną
Ne po Vieną / Asmeninio arch. nuotr.

Tokią kalėdinę misiją įgyvendinančios viešosios įstaigos (VšĮ) „Ne po vieną“ vadovas Arūnas Sabaliauskas sako, kad taip stengiasi vykdyti įsipareigojimą ne tik teikti paslaugas, bet ir kurti žmogišką ryšį, kuris šventiniu laikotarpiu yra ypač svarbus.

Šiuo metu beveik 300 senyvo amžiaus ar negalią turintiems žmonėms padedančios įstaigos įkūrėjas prisimena laiką, kai pagalbos prireikė ir pačiai komandai – tuo metu išlikti padėjo efektyvus ir tikslingas bendradarbiavimas.

Veiklą įkvėpė asmeninė patirtis

A.Sabaliausko kelias į socialinių paslaugų veiklą prasidėjo nuo asmeninės patirties, kai artimoje aplinkoje prireikė pagalbos – tuomet vyras pirmą kartą išgirdo apie tokio tipo paslaugas ir suprato jų svarbą.

Netrukus pašnekovas įkūrė VšĮ „Ne po vieną“ – organizacija siekė užtikrinti, kad asmuo neliktų vienas, kai pasirūpinti savimi ar savo artimu tampa sudėtinga.

„Šiuo metu mūsų organizacija padeda beveik 300 senyvo amžiaus ar negalią turinčių asmenų. Priklausomai nuo jų poreikių, padedame įvairiose srityse – nuo maisto pirkimo iki asmeninės higienos priežiūros. Tačiau mūsų tikslas – ne tik praktinė pagalba.

Stengiamės, kad kiekvienas paslaugų gavėjas jaustų žmogišką ryšį ir rūpestį, o artimieji galėtų lengviau derinti savo gyvenimą su atsakomybe rūpintis savo šeimos nariais. Jei reikia, paslaugas teikiame nenutrūkstamai, įskaitant savaitgalius ir švenčių dienas.

Jei reikia, paslaugas teikiame nenutrūkstamai, įskaitant savaitgalius ir švenčių dienas.

Mūsų pagalba svarbi ne tik paslaugų gavėjams, bet ir jų artimiesiems – tai suteikia galimybę jiems dirbti, turėti laisvo laiko ir skirti dėmesio kitiems šeimos nariams“,– pasakoja A.Sabaliauskas.

Išlikti padėjo išorinis finansavimas

Anot A.Sabaliausko, jų komanda vadovaujasi požiūriu: „Visi į darbus, o mes į svečius pas savo senelius.“ Šis požiūris leidžia darbuotojams į darbą žvelgti ne tik kaip į pareigą, bet kaip į galimybę kurti prasmingus ir šiltus santykius. Tačiau įstaigos veiklos kelias nebuvo lengvas – pašnekovas prisimena laikus, kai dėl lėšų trūkumo organizacija buvo patekusi į sudėtingą situaciją.

„Esame susidūrę su iššūkiu, kai pritrūko apyvartinių lėšų – savivaldybėms iš valstybės biudžeto skirtas finansavimas paslaugoms baigėsi kur kas greičiau, nei buvo planuota, todėl atsiskaitymai už suteiktas paslaugas pradėjo strigti. Susiklostė paradoksali situacija – kuo sparčiau augome, tuo buvo didesnis finansinių lėšų poreikis, kurio savo jėgomis nesugebėjome patenkinti“, – pasakoja pašnekovas.

Asmeninio arch. nuotr./Arūnas Sabaliauskas
Asmeninio arch. nuotr./Arūnas Sabaliauskas

Trūkstamas lėšas, pasak A.Sabaliausko, kurį laiką teko dengti asmeninėmis santaupomis. Tačiau supratus, kad tai nėra tvarus sprendimas, buvo nuspręsta ieškoti kitų finansinių sprendimų.

„Išorinio finansavimo nepavyko gauti taip greitai, kaip tikėjomės – daugelis finansų įstaigų atsisakydavo suteikti pagalbą dėl per trumpo mūsų veiklos vykdymo laikotarpio ir nepakankamos finansinės istorijos.

Išorinio finansavimo nepavyko gauti taip greitai, kaip tikėjomės.

Galiausiai kreipėmės į ILTE – jų atvirumas bei pasiruošimas išgirsti mūsų situaciją tapo būtent tuo, ko mums labiausiai reikėjo. Puikiai suvokėme savo situaciją ir tiksliai žinojome, jog esame verti pasitikėjimo. ILTE ne tik išklausė, bet ir padėjo rasti sprendimą, kuris leido mums tęsti veiklą“, – sako A.Sabaliauskas.

Anot jo, ILTE pagalba suteikė galimybę tęsti įstaigos misiją – užtikrinti, kad nė vienas žmogus neliktų vienas, kai pagalba tampa būtina. Pasinaudojus ILTE finansinės priemonės „Startuok“ 105 tūkst. eurų dydžio paskola, komandai pavyko išsaugoti socialinės pagalbos tęstinumą beveik 300 žmonių, kuriems tai gyvybiškai svarbu.

„Mūsų atvejis puikiai parodo, kad ILTE yra ne tik finansavimo įstaiga – jie yra partneriai, kurie įsitraukia į situaciją ir padeda pasiekti tikslą. Mums paskirtas specialistas buvo daugiau nei vertintojas – jis veikė tarsi komandos narys, siekiantis bendro tikslo. Tai – visiškai kitoks požiūris, nei teko patirti su kitomis finansinėmis įstaigomis“, – pasakoja įstaigos vadovas.

Kiekvienas iššūkis – galimybė augti

Prisimindamas savo įkurtos įstaigos veiklos pradžią ir įveiktas įvairiausias sudėtingas situacijas, A.Sabaliauskas jaunoms, veiklą pradedančioms ir augančioms įmonėms linki drąsos nebijoti iššūkių.

„Pradžia niekada nebūna lengva – susiduriama su netikėtumais, finansų trūkumu ar abejonėmis. Tačiau kiekvienas iššūkis yra galimybė augti, o sprendimai dažniausiai ateina tada, kai jų yra ieškoma ir nebijoma pasitelkti kitų pagalbos“, – sako įstaigos vadovas.

Jam pritaria ir ILTE Produktų valdymo departamento direktorė Ausma Bartkutė, pridurdama, kad visos idėjos gali būti įgyvendinamos, pasitelkus tinkamas priemones ir finansines galimybes.

„Socialiai atsakingą veiklą įgyvendinantys verslai ar įstaigos sukuria kur kas daugiau nei apčiuopiamą ar matomą produktą – jos kuria, stiprina ir palaiko žmogiškąjį santykį, suteikia žmogui būtiną emocinę bei fizinę gerovę. Tačiau dažnai tokių kilnių tikslų įgyvendinimui pritrūksta lėšų, tad tokiems verslams gali padėti ILTE siūloma finansinė priemonė „Startuok“, – teigia A.Bartkutė.

Asmeninio arch. nuotr./Ausma Bartkutė
Asmeninio arch. nuotr./Ausma Bartkutė

Pasak ILTE atstovės, dėl paskolų „Startuok“ gali kreiptis smulkieji ir vidutiniai verslai, veikiantys iki 3 m. bei socialinio poveikio projektus vykdančios įmonės ir Ukrainos verslai, veikiantys Lietuvoje iki 5 m.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis