Teismas: „Birštono mineralinių vandenų“ kapitalas padidintas neteisėtai

Mineralinį vandenį „Vytautas“, „Birutė“ ir „Akvilė“ gaminančios bendrovės „Birštono mineraliniai vandenys“ (BMV) akcininkų 2016 metų sprendimas 9,25 mln. eurų padidinti įstatinį kapitalą buvo neteisėtas – taip esą buvo siekiama apgauti tuometinio didžiausio bendrovės akcininko Norberto Pranckaus kreditorius, paskelbė teismas. 
Mineralinis vanduo „Vytautas“
Mineralinis vanduo „Vytautas“ / Organizatorių nuotr.

Vilniaus apygardos teismas vasario 27 dieną patenkino banko „Luminor“ ieškinį – bankas prašė pripažinti negaliojančia 2016 metų rugpjūčio 16 dienos akcininkų susirinkimo sprendimą dėl kapitalo padidinimo ir naujų bendrovės akcijų pasirašymo sutartį.

9,2 tūkst., arba 70 proc. N.Pranckaus valdytų BMV akcijų „Luminor“ naudai buvo areštuota 2012-ųjų liepą. Tačiau 2016 metais BMV akcininkai nusprendė padidinti įstatinį kapitalą nuo 950,7 tūkst. eurų iki 10,190 mln. eurų, išleidžiant beveik 250 tūkst. naujų akcijų, o jas įsigijo N.Pranckaus sesuo Austė Pranckutė.

„Luminor“ teisme tvirtino, kad padidinus kapitalą areštuotų N.Pranckaus akcijų dalis sumažėjo nuo 28,1 proc. iki 3,26 proc. Pasak banko, akcininkų struktūros pasikeitimas buvo tik formalus veiksmas, kuriuo siekta apgauti N.Pranckaus kreditorius.

„Akivaizdu ir neįrodinėtina, kad naujai išleidus didelį akcijų skaičių, akcininko valdoma bendrovės turto dalis sumažėja (...) Sutiktina su ieškovu („Luminor“ – BNS), kad sandoriais buvo siekiama vienintelio tikslo: perkelti tretiesiems asmenims N.Pranckaus turtą, į kurį galėtų būti nukreiptas jo kreditorių išieškojimas“, – rašoma teismo nutartyje.

Tuo metu N.Pranckus teisme gynėsi, kad jis pats nesudarė nė vieno ginčijamo sandorio – sutartį dėl naujų BMV akcijų įsigijimo su įmone pasirašė A. Pranckutė.

Be to, N.Pranckaus teigimu, Vilniaus apygardos teismas 2017 metais pripažino, kad „Luminor“ areštavo daugiau jo turto nei reikia – areštuota 666,2 tūkst. eurų nominalios vertės akcijų vietoj 407,7 tūkst. eurų.

N.Pranckaus akcijos „Luminor“ naudai buvo areštuotos 2012-aisiais, priteisus skolą pagal 2008-ųjų laidavimo sutartį tarp banko ir N.Pranckaus, kuria jis laidavo už bendrovės „MV Trading“ 935 tūkst. eurų kredito grąžinimą.

Vilniaus apygardos teismas 2015 metais patenkino banko ieškinį ir iš N.Pranckaus priteisė 244,2 tūkst. eurų, o banko reikalavimo užtikrinimui areštavo dalį jo turto.

2018 metais BMV pajamos siekė 14,153 mln. eurų – 23 proc. daugiau nei 2017-aisiais (11,502 mln. eurų), bendrovė uždirbo beveik 23,8 tūkst. eurų grynojo pelno (230,4 tūkst. eurų nuostolių).

Po vienerių metų mokėtinos įmonės skolos 2018 metų pabaigoje siekė 740 tūkst. eurų, iš jų 368 tūkst. eurų įsipareigojimų ir 373 tūkst. eurų skolų bankams, o per vienerius metus – 4,082 mln. eurų.

2018-ųjų pabaigoje BMV turėjo 11,317 mln. eurų vertės ilgalaikio turto.

BMV akcijos priklauso Pranckų šeimai – N.Pranckui, jo motinai Onai Pranckuvienei bei seserims A. Pranckutei ir Gailei Juozaitienei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis