Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) vasario 2 dieną pripažino, kad „City Service“ bendrovės ir jų konkurentė „Naujininkų ūkis“ 2018 metų vasarą sudarė draudžiamą susitarimą.
Teismas paliko galioti bendrovėms nepalankų Vilniaus apygardos administracinio teismo 2020 metų birželį priimtą sprendimą, tačiau iš dalies patenkino „Būsto aplinkos“ ir „City Service Engineering“ skundus dėl neteisingai Konkurencijos tarybos joms pritaikytos solidarios atsakomybės.
„Įmonėms „Mano aplinka“ ir „City Service Engineering“ nepagrįstai buvo taikyta solidari atsakomybė, todėl šiems pareiškėjams skirtinos baudos turėtų būti individualizuotos, o šis klausimas grąžintinas spręsti atsakovui Konkurencijos tarybai“, – rašoma teismo nutartyje.
2018 metų pavasarį informaciją apie galimą pažeidimą iš Vilniaus savivaldybės gavusi Konkurencijos taryba po metų tyrimo nustatė, kad „Mano aplinka“ ir jos konkurentė „Naujininkų ūkis“, padedant „City Service Engineering“ siekdamos apriboti konkurenciją susitarė pateikti suderintus pasiūlymus, įskaitant paslaugų kainas, ir tik imitavo konkurenciją.
Atsižvelgdama į tai, kad „City Service SE“ darė lemiamą įtaką jos antrinių bendrovių „Mano būsto priežiūra“, „Mano aplinka“ ir „City Service Engineering“ veiklai, taryba skyrė joms solidarią 381,1 tūkst. eurų, o bendrovei „Naujininkų ūkis“ – 31 tūkst. eurų baudą.
Pažeidimo metu 100 proc. „City Service Engineering“ akcijų tiesiogiai priklausė „City Service SE“. Pastarajai netiesiogiai, per įmonę „Mano būsto priežiūra“ (anksčiau – „Mano Būstas“) priklausė ir 100 proc. „Mano aplinkos“ akcijų.
LVAT konstatavo, kad Konkurencijos taryba „Naujininkų ūkiui“ pagrįstai skyrė baudą, tačiau „City Service SE“ kontroliuojamoms bendrovėms negalėjo taikyti solidarios atsakomybės, nes to nenumatė pažeidimo metu 2018 metų vasarą galiojęs Konkurencijos įstatymas.