Šiaulių apygardos teismas pirmadienį patenkino Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones – įmonė privalo priimti atliekas, kol bus galutinai išnagrinėtas ginčas.
Anot Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro generalinio direktoriaus Žilvino Šilgalio, dabar bus siekiama perimti įrenginius iš „NEG Recycling“.
„Šis sprendimas panaikino laikinąsias apsaugos priemones, draudžiančias mums perimti gamyklą, mes turime galimybę perimti gamyklą, patys rūpintis jos operavimu. Tikiuosi, kad tas perėmimas bus kaip įmanoma sklandesnis, operatorius gerbs teismo sprendimą ir netrukdys perėmimu“, – BNS sakė jis.
Kitame posėdyje teismas taip pat atmetė atskirą „NEG Recycling“ ieškinį – įmonė siekė, kad centras negalėtų vienašališkai nutraukti sutarties. Centras siekia nutraukti sutartį su „NEG Recycling“ dėl netinkamai teikiamų jos paslaugų,
„Teismas nustatė, kad atsakovė (Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras – BNS) įgijo teisę vienašališkai nutraukti sutartį ir nutarė ieškinio netenkinti. Teismas nusprendė panaikinti laikinąsias apsaugos priemones, kurios draudė vienašališkai nutraukti sutartį“, – BNS sakė teismo atstovas Vytautas Jončas.
Kartu panaikintas „NEG Recycling“ prašymu taikytas laikinas draudimas centrui nutraukti sutartį. Šią sprendimo dalį nurodyta tenkinti skubiai.
„Teismui tapo žinoma, kad šio sprendimo rengimo metu ieškovė („NEG Recycling“ – BNS) nepriima į įrenginius mišriųjų komunalinių atliekų ir jų neapdoroja, taip dar labiau gilindama konfliktą su atsakove sudarydama visas sąlygas ekstremaliajai situacijai Šiaulių regione kilti. Neabejotinai tokiais ieškovės veiksmais pažeidžiamas viešasis interesas, nes paslaugos gavėjai ne tik negauna paslaugos, už kurią yra sumokėta, kas galbūt gresia ekologine katastrofa“, – teigė V.Jončas.
„NEG Recycling“ direktorius Orentas Strikaitis BNS sakė, kad teismo sprendimą greičiausiai skųs, tačiau plačiau komentuoti atsisakė.
Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.
Atliekų priėmimas į bendrovės valdomus mechaninio biologinio apdorojimo įrengimus „NEG Recycling“ sustabdė šeštadienį ryte, o neišrūšiuotos šiukšlės vežamos tiesiai į sąvartyną. Dėl to Aplinkos apsaugos departamentas pradėjo patikrinimą dėl galimos žalos gamtai.
Apie tai, kad nepriims atliekų, mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius valdanti bendrovė „NEG Recycling“ pranešė praėjusią savaitę, motyvavusi tuo, kad Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras už paslaugas jai yra skolingas beveik 500 tūkst. eurų.
Centro ir „NEG Recycling“ sutartis pasirašyta 2013 metais, į jos mechaninio apdorojimo įrengimus suvežamos atliekos iš 260 tūkst. gyventojų turinčių Šiaulių regiono savivaldybių – kasdien apie 200 tonų.