Kauno apygardos teismas lapkričio 11 dieną patenkino Lietuvos įmonės ieškinį, o sprendimą priėmė už akių, nes pirkėja iš Lenkijos teismui nepateikė atsiliepimo.
„Ieškovė (Giraitės ginkluotės gamykla – BNS) tinkamai pristatė ir perdavė prekes atsakovei („Stg Maciej Wyszkowski“ – BNS), bet pastaroji tik iš dalies apmokėjo sąskaitas. Ieškovės pateikti įrodymai patvirtina, kad jos reikalavimas yra pagrįstas“, – rašoma teismo nutartyje.
Šio sprendimo Lenkijos įmonė negali skųsti aukštesnės instancijos teismams, tačiau per 20 dienų gali prašyti peržiūrėti sprendimą už akių.
Pasak Giraitės ginkluotės gamyklos vadovo Aleksandro Nikonovo, į teismą įmonė buvo priversta kreiptis, nes ilgametis partneris iš Lenkijos bankrutavo.
„Keletą metų jie buvo labai geri partneriai – žymiai didesnes sumas mums pervesdavo, o su paskutiniu užsakymu nesugebėjo, bankrutavo, bet dar tikimės atgauti pinigus“, – BNS teigė A.Nikonovas.
Jo teigimu, gamykla 95 proc. produkcijos eksportuoja, didžioji jos dalis tenka Europos Sąjungos šalims, taip pat Jungtinėms Valstijoms. 40 proc. čia pagamintų šovinių tenka kariškiams, 60 proc. – civiliams: medžiotojams, šaudymo sporto klubams.
Pasak jo, nepaisant dėl pandemijos trūkinėjančių tiekimo grandinių ir labai pabrangusių žaliavų, gamykla šiuos metus planuoja baigti geriau nei pernai.
„Šie metai bus geresni nei buvę – pelnas turėtų būti arti milijono, o apyvartą virš 10 milijonų turėtume pasiekti“, – sakė ginkluotės gamyklos vadovas.
Registrų centrui pateiktose ataskaitose nurodoma, kad Giraitės ginkluotės gamyklos pajamos pernai, palyginti su 2019-aisiais, padidėjo 16 proc. iki 9,183 mln. eurų, grynasis pelnas – 82,5 proc. iki 532,9 tūkst. eurų.
2000 metais įkurta gamykla veikia Kauno rajone, Vijūkuose. Jos veikla iki 2009 metų buvo nuostolinga, sukaupti nuostoliai buvo padengti tik 2018 metais, o pirmuosius dividendus įmonė išmokėjo 2019 metais – jiems skirta 266,5 tūkst. eurų.
100 proc. Giraitės ginkluotės gamyklos akcijų patikėjimo teise valdo Finansų ministerija.