„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Teismas: R.Lenčiauskas neturės atlyginti žalos „Lino“ akcininkams

Panevėžio bendrovės „Linas“ kontrolę 2006 metais perėmęs Ramūnas Lenčiauskas bei su juo susiję asmenys smulkiesiems įmonės akcininkams neturės atlyginti žalos, atsiradusios dėl vengimo paskelbti oficialų pasiūlymą „Lino“ akcijoms supirkti.
Eurai
Eurai / 123rf.com nuotr.

Kauno apygardos teismas liepos 19 dieną atmetė Panevėžio „Lino“ penkių akcininkų ieškinį, kuriuo iš R.Lenčiausko, Lionės Lenčiauskienės, Eimanto Lenčiausko ir bankrutavusios įmonės „Nordic investicija“ solidariai prašyta priteisti 300,3 tūkst. eurų žalą.

Ieškinys buvo nagrinėjamas beveik trejus metus – nuo 2014 metų spalio, – teigia advokatas.

„Ieškovai neįrodė, kad pagal ieškinį turi atsakyti atsakovai L.Lenčiauskienė, E.Lenčiauskas ir „Nordic investicija“, taip pat kad ieškovai patyrė reikalaujamą priteisti žalą. Be to, jie yra praleidę nustatytą trejų metų ieškinio senaties terminą, taikomą reikalavimams dėl žalos atlyginimo“, – rašoma Kauno apygardos teismo nutartyje.

Smulkiesiems „Lino“ akcininkams atstovaujanti Investuotojų asociacija šį teismo sprendimą ketina skųsti Apeliaciniam teismui.

„Ieškinys buvo nagrinėjamas beveik trejus metus – nuo 2014 metų spalio įvyko aštuoni teismo posėdžiai, o pirmasis bylą nagrinėjęs teisėjas net išėjo į pensiją. Ieškinys atmestas tik dėl senaties – esą dėl „Lino“ akcijų nesuperkančios Lenčiauskų šeimos veiksmų į teismą reikėjo kreiptis anksčiau. Sprendimą skųsime“, – pranešime spaudai sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys, advokatų kontoros „Vanhara Law Services“ advokatas Dominykas Vanhara.

Pasak jo, „Lino“ istorija svarbi visai kapitalo rinkai, tačiau didžioji dalis bendrovės smulkiųjų akcininkų, matydami, kad oficialus pasiūlymas neskelbiamas nei po Lietuvos banko įpareigojimų, nei po teismų sprendimų, nuleido rankas.

2006 metų liepos 11 dieną „Lino“ kontrolę (59,16 proc. balsų) įgijo R.Lenčiauskas, E.Lenčiauskas, L.Lenčiauskienė ir „Nordic investicija“. Už akciją smulkiesiems akcininkams jie turėjo sumokėti po 0,226 euro, tačiau pasiūlė tik po 0,081 euro, o neužregistravus oficialaus pasiūlymo, vėliau ignoravo teismų įpareigojimus supirkti „Lino“ akcijas.

2012 metų gegužės 8 dieną „Lino“ kontrolę įgijo R.Lenčiauskas ir su juo susijusi įmonė „Rentija“. Lietuvos bankas jiems už vengimą skelbti supirkti akcijas iš smulkiųjų akcininkų skyrė 159,29 tūkst. eurų baudą.

2016 metų pabaigoje 23,15 proc. „Lino“ akcijų valdė Kaune registruota asociacija EEEE, 22,49 proc. – Belizo „Roocero Associates“, 17,29 proc. – Kipro „Danelika Services“, 10,08 proc. – Vilniuje registruota bendrovė „Rivena“.

„Lino“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Papildomajame prekybos sąraše.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs