Teismas: „Šiaulių plento“ pertvarkos planas keičiamas teisėtai

Vienos didžiausių šalies kelių ir tiltų statybos bendrovių „Šiaulių plentas“ pertvarkos plano pakeitimai yra teisėti, patvirtino teismas.
Teismas
Teismas / 123RF.com nuotr.

Apeliacinis teismas spalio 12-ąją atmetė vienos iš bendrovės kreditorių – nebankinių sąskaitų kreditavimo įmonės „Factris LT1“ skundą. Jis, be kita ko, rėmėsi ir auditoriaus išvada, kad restruktūrizavimo plano pakeitimai gelbėja bendrovę nuo bankroto.

„Auditoriaus vertinimu, bendrovė gali tęsti veiklą, orientuojamasi į kreditorių bendrą siekį išsaugoti bendrovę, taip siekiant užkirsti kelią darbo vietų praradimui, padidinant bendrą vertę kreditoriams, palyginti su tuo, ką jie gautų bendrovės plano nebuvimo ar bankroto atveju“, – rašoma nutartyje.

Teismas paliko galioti Šiaulių apygardos teismo rugpjūtį paskelbtą nutartį, kuria pritarta bendrovės kreditorių sprendimui keisti „Šiaulių plento“ restruktūrizavimo planą bei atmestas įmonės „Skolų administravimas ir valdymas“ prašymas naikinti kreditorių sprendimą.

„Factris LT1“ teismui teigė, kad plano pakeitimai kelia pagrįstų abejonių, ar „Šiaulių plentas“ galės įvykdyti bent pusę finansinių reikalavimų. Jos taip pat netenkino sąlyga, kad antros eilės kreditoriams per trejus metus numatyta padengti tik 1,46 mln., arba 12 proc. pirmojo etapo finansinių reikalavimų, nes taip „Šiaulių plento“ mokumas nebus atkurtas.

Skunde „Factris LT1“ taip pat teigė, kad plano pakeitimu didieji kreditoriai siekia vilkinti restruktūrizavimą norint perkelti įmonės veiklą kitur. Ji taip pat nurodė, jog pernai lapkritį beveik 26 mln. eurų siekusios bendrovės skolos pakeitus planą sumažėtų iki 18 mln. eurų, tad jos mokumas nebūtų atkurtas, kaip ir kada skolos būtų grąžintos, nenumatyta.

„Šiaulių plento“ kreditoriai šiemet balandį planą keisti nusprendė, nes 2021 metų bendrovės finansiniai rezultatai nesutapo su prognozėmis – vietoj planuoto 1,8 mln. grynojo pelno patirta 1,1 mln. eurų nuostolių, bendrovė netenkino kreditorių reikalavimų.

Auditą atlikusių specialistų nuomone, bendrovės vadovybė pagrįstai tiki, kad turi pakankamai resursų tęsti veiklą, o nemokumo administratorės teismui pateikti duomenys rodo, jog 2022 metais įmonė laimėjo 21 konkursą, sudarė 30 sutarčių, o kartu su kitais tiekėjais – dar 7 sutartis.

Dėl „Šiaulių plento“ restruktūrizavimo bylos iškėlimo 2019 metais į teismą kreipėsi tuometinis bendrovės vadovas Juozas Aleksa, nurodęs, kad bendrovė yra moki, tačiau turi finansinių sunkumų. Jos nemokumo administratoriumi paskirtas Klaipėdos administratorių biuras.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba daugiau nei 250 darbuotojų.

Registrų centrui pateiktose ataskaitose nurodoma, kad bendrovė pernai gavo 14,2 mln. eurų pajamų (2021 metais – 27,7 mln. eurų), ji patyrė 2 mln. eurų nuostolių (1,4 mln. grynojo pelno).

Kontrolinis „Šiaulių plento“ akcijų paketas priklauso bendrovei ŠPIV (buvusi „Šiaulių plento investicijų valdymas“), kurios 36,9 proc. akcijų valdo Alfonsas Armalas, 34,4 proc. – Aldona Mikšienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis