Numatyta, kad per 3–4 metus sostinės Liepkalnio gatvėje įsikurs „High-Tech Hill“ technologijų parkas, kuris taps naujais namais visiems „Teltonika“ įmonių grupės darbuotojams. Šiame projekte bus įrengtos inovacijoms reikalingos modernios gaminių projektavimo laboratorijos, biurai ir mokymosi akademijos.
Taip pat planuojama pastatyti 18 000 kv. m ploto gamyklą, kurios specializacija bus telemetrijos, tinklo įrangos, sekimo ir stebėjimo įrenginių, telemedicinos ir kitų daiktų interneto prietaisų gamyba. Planuojama ir spausdintinio montažo plokščių bei plastikinių detalių liejimo gamyba. Greta bus įrengtos sandėliavimo patalpos produkcijai ir komponentams. Numatoma, kad apie 95 proc. naujoje gamykloje pagamintos produkcijos bus eksportuojama.
„Daiktų internetas ir jo sprendimai, platus atvirų duomenų panaudojimas, robotika, dirbtinis intelektas – tai ne tik ateities verslas, bet ir naujas ekonomikos raidos etapas. Džiugu, kad yra bendrovių, investuojančių į ateitį ir ateities ekonomiką. Tokia mokslo ir verslo bendradarbiavimu paremta ekonomika gali būti tvari, atspari neigiamiems išorės veiksniams ir kartu kurianti gerai mokamas darbo vietas bei nešanti naudą kiekvienam šalies piliečiui“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
„Teltonika IoT Group“ – lietuviško kapitalo daiktų interneto gaminių, transporto valdymo sprendimų ir tinklo įrangos projektuotoja ir gamintoja. Jos specializacija yra telematikos, tinklo įrangos, telemedicinos, asmens ir turto sekimo įrangos kūrimas bei gamyba. Įmonių grupė yra skelbusi, kad į puslaidininkių bei aukštųjų technologijų projektavimą ir gamybą per dešimtį metų ketina investuoti daugiau nei 3,7 mlrd. eurų.
Pernai gruodį ministerija su bendrove „Teltonika EMS“ pasirašė sutartį dėl 11 tūkst. kv. metrų ploto technologijų centro kūrimo Molėtų rajone. Čia investicijos sieks iki 34 mln. eurų, bus sukurta apie 480 naujų darbo vietų.
„Teltonika High-Tech Hill“ – tai jau septintasis Lietuvoje investicijų projektas, kuriam pagal Žaliojo koridoriaus iniciatyvą suteiktas stambaus projekto statusas. Iš viso Ekonomikos ir inovacijų ministerija jau yra patenkinusi paraiškas dėl 8 stambių projektų, kurių planuojamų investicijų bendra suma siekia 473,5 mln. eurų. Įgyvendinus šiuos projektus, bus sukurtos 2 328 naujos darbo vietos.
Praėjusiais metais pradėta taikyti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuota stambių investicinių projektų, vadinamojo Žaliojo koridoriaus iniciatyva sudaro palankesnes sąlygas Lietuvoje įgyvendinti stambius investicinius projektus – tam numatytos kur kas greitesnės ir paprastesnės investuotojo įsikūrimo procedūros bei paskatos investuotojus priimančioms savivaldybėms.
Ši iniciatyva numato, kad verslui, investuojančiam ne mažiau kaip 20 mln. eurų (Vilniuje – 30 mln. eurų) į ilgalaikį kapitalą ir įsipareigojančiam sukurti ne mažiau kaip 150 naujų darbo vietų (Vilniuje – ne mažiau kaip 200 naujų darbo vietų), suteikiamas valstybei svarbaus projekto statusas ir iki 20 metų laikotarpiu taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas.