Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„Tesco“ finansų direktoriui panaikinti kaltinimai sukčiavimu

Nutraukus bylą, buvęs didžiausio Jungtinės Karalystės (JK) mažmeninės prekybos tinklo „Tesco“ finansų direktorius šią savaitę buvo išteisintas dėl sukčiavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.
Carlas Rogbergas
Carlas Rogbergas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Carlo Rogbergo išteisinimas reiškia, kad dėl 2014 metų skandalo, kuris buvo vienas didžiausių Jungtinės Karalystės verslo pastarojo meto istorijoje, prokurorams nepavyko nubausti nei trečios pagal dydį pasaulyje prekybos centrų grupės, nei jos vadovų.

52 metų C.Rogbergas buvo kaltinamas tuo, jog žinojo, kad finansiniuose dokumentuose buvo nurodomos netikros įplaukos, nes buvo norėta parodyti, kad mažmenininkė esą įgyvendina užsibrėžtus tikslus, ir pavaizduoti, kad „Tesco“ finansinė padėtis yra geresnė nei iš tikrųjų.

Visgi Didžiosios Britanijos kovos su stambiu sukčiavimu tarnyba (SFO) pranešė nepateiksianti jokių įrodymų, kurie pagrįstų C.Rogbergui pareikštus du kaltinimus – sukčiavimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu.

„Jaučiu didžiulį palengvėjimą, jog ši diena pagaliau atėjo“, – pareiškė C.Rogbergas, išėjęs iš Saufvorko karališkojo teismo pastato Londone.

„Teismo procesas turėjo didžiulių padarinių mano sveikatai ir sėkmingai karjerai. Šis sprendimas – tai kur kas daug daugiau nei tiesiog išteisinimas.“

„Trumpai tariant, niekada nebuvo jokių mano kaltės įrodymų ir aš netgi neturėjau būti apkaltintas“, – pažymėjo jis.

Praėjusį mėnesį, teisėjui atmetus bylą kaip per „silpną“ nagrinėti, buvo panaikinti tokie pat kaltinimai, pareikšti buvusiam „Tesco“ valdančiajam direktoriui, 53 metų Chrisui Bushui ir buvusiam JK maisto produktų komercijos direktoriui, 50 metų Johnui Scouleriui.

Prokuratūros atstovai Saufvorko karališkajame teisme trečiadienį pareiškė, kad, atsižvelgiant į minėtų asmenų išteisinimą, SFO „padarė išvadą, jog nebūtų teisinga teisti vien G.Rogbergą“.

2014 metų rugsėjį „Tesco“ pranešė, jog savo pelno rodiklius galėjo išpūsti maždaug 250 mln. svarų (285 mln. eurų).

Dėl šio pranešimo bendrovės akcijų kursas krito beveik 12 proc., o jos kapitalizacija sumažėjo 2 mlrd. svarų.

Dėl šio skandalo „Tesco“ teko sumokėti 235 mln. svarų įvairių baudų ir kitų išmokų, įskaitant kompensacijas investuotojams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos