Daugelis „Qiagen“ akcininkų nusprendė, jog, atsižvelgiant į bendrovės gaminamų koronaviruso testų paklausos perspektyvas, „Thermo Fisher“ pasiūlyta kaina yra per maža.
Britų verslo dienraštis „The Financial Times“ tai pavadino retu atveju, kai didelis sandoris žlugo dėl to, jog bendrovės perspektyvos dėl COVID-19 pandemijos pagerėjo, o ne pablogėjo.
„Qiagen“ sėkmingai didina pardavimus, kuriuos skatina „beprecedentė“ koronaviruso testų paklausa. Dvi įmonės gamyklos jau dirba septynias dienas per savaitę ir 24 valandas per parą.
„Thermo Fisher“ ketvirtadienį pranešė, jog bendrovės pateiktą įsigijimo pasiūlymą priėmė tik 47 proc. „Qiagen“ akcijų valdantys akcininkai, tačiau tam, kad sandoris būtų įgyvendintas, reikėjo mažiausiai 66,6 proc. akcijų valdančių akcininkų sutikimo.
Kovo mėnesį „Thermo Fisher“ pasiūlė mokėti po 39 eurus už „Qiagen“ akciją, o liepą šią kainą padidino iki 43 eurų.
Tačiau tokia kaina netenkino kai kurių iš stambesnių Nyderlandų įmonės akcininkų.
Pavyzdžiui, rizikos draudimo fondas „Davidson Kempner“, valdantis apie 8 proc. „Qiagen“ akcijų, atmetė „Thermo Fisher“ pasiūlymą ir pareiškė, jog „Qiagen“ akcijos vertė, jo skaičiavimais, siekia 48–52 eurus.
Prieš sandorį taip pat pasisakė Šveicarijos rizikos draudimo fondas „PSquared“, kuriam priklauso 4 proc. „Qiagen“ akcijų.
„Qiagen“ dėl sandorio žlugimo „Thermo Fisher“ sumokės 95 mln. JAV dolerių kompensaciją.
„Thermo Fisher Scientific“ yra galutinė kontroliuojanti Lietuvoje įsikūrusios medicinos ir mokslui skirtos įrangos gamintojos „Thermo Fisher Scientific Baltics“ akcininkė.