„Rugpjūčio 16 dienai jau ryte turėjome deklaravusių veiklų 73. Šiam laikui, 11 val., pranešusių, kad veiklą vykdys tik asmenims (su galimybių pasu – BNS), teiks savo paslaugas, priims pirkėjus 538 ūkio subjektai“, – verslumo ir eksporto skatinimo agentūros „Versli Lietuva“ renginyje pranešė NVSC Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Ingrida Skridailienė.
Pasak jos, daugiausia tokių įmonių yra Vilniuje – daugiau nei 280, Kaune – daugiau nei 50, o Klaipėdoje – 26.
Pasak I.Skridailienės, daugelis šių įmonių dirba maisto sektoriuje, dalis teikia apgyvendinimo, grožio paslaugas.
„Vis dėlto dauguma veiklų – tai maisto tvarkymo ūkio subjektai, kurie pasirinko būtent galimybę vykdyti veiklą tiktai asmenims, kurie turi galimybių pasą. Tačiau yra ir 30 apgyvendinimo paslaugas teikiančių ir 24, kurie vykdys grožio paslaugų teikimą“, – kalbėjo NVSC atstovė.
Ji priminė, kad bendrovės, nusprendusios veikti tik su galimybių pasu, iki rugsėjo 13 dienos apsisprendimo pakeisti jau nebegali.
„Vienas iš reikalavimų yra, deklaravus veiklą, kad vykdai tik klientams, vartotojams, turintiems galimybių pasą, tai yra prie įėjimo informuoti apie tai, kad tik priimami ir aptarnaujami klientai su galimybių pasu. Jau Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra išviešinusi konsultaciją, kad dalinti veiklos negali: negali būti lauke be galimybių paso, o viduje – su galimybių pasais“, – sakė I.Skridailienė.
Verslas nuo praėjusio pirmadienio gali pradėti veiklą įleidžiant lankytojus tik su galimybių pasu – tokiu atveju nebereikia laikytis apribojimų, jie tampa tik rekomendacija.
Norintiems toliau priimti klientus be galimybių paso, galioja griežtesni apribojimai, o nuo rugsėjo 13-osios didžioji dalis paslaugų galės būti teikiamos tik įgijusiems imunitetą po skiepų ar ligos, arba turintiems neigiamą PGR testą.
Įmonės, nutarusios pradėti aptarnauti tik galimybių pasą turinčius klientus, apie tai privalo pranešti NVSC.