Kinijos valdoma programa, be galo populiari tarp išmaniųjų telefonų jaunųjų naudotojų, taip pat teigė, kad per pirmąjį ketvirtį pašalino beveik 62 mln. vaizdo įrašų, kurie pažeidė bendruomenės standartus, įskaitant „neapykantą keliantį“ turinį, taip pat su nuogybėmis, priekabiavimu ar pavojais nepilnamečiams susijusį turinį.
Pirmą kartą atskleisdama su nepilnamečiais vartotojais susijusią informaciją, „TikTok“ teigė, kad naudoja įvairius metodus, įskaitant saugos moderavimo komandą, kuri stebi paskyras, kuriose, įtariama, nurodytas netikras vartotojų amžius.
12 metų ir jaunesni asmenys JAV nukreipiami į „TikTok“ versiją, skirtą jaunesniems vartotojams.
Manoma, kad socialinis tinklas „TikTok“, priklausantis Kinijos „ByteDance“, turi apie 1 mlrd. vartotojų visame pasaulyje, įskaitant daugiau nei 100 mln. vartotojų JAV.
Praėjusį mėnesį JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija atšaukė buvusio prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) nurodymus, kurie būtų uždraudę „TikTok“ arba privertę parduoti tinklą amerikiečių investuotojams.
Pastaruoju metu socialinės žiniasklaidos tinklai susiduria su didesniu spaudimu pašalinti piktnaudžiavimą ir neapykantą keliantį turinį, tuo pat metu išliekant atviriems įvairiems požiūriams.
„TikTok“ skaidrumo ataskaitoje sakoma, kad be įtariamų nepilnamečių vartotojų paskyrų, buvo ištrintos beveik 4 mln. vartotojų paskyros dėl taisyklių pažeidimų.
„Mūsų „TikTok“ politikos, operacijų, saugos ir saugumo ekspertų komanda kartu kuria teisingą politiką, kurią siekiame nuosekliai vykdyti“, – sakoma pranešime.
„TikTok“ teigė, kad jos automatinės sistemos aptinka ir pašalina didžiąją dalį taisyklių pažeidžiančio turinio: „Nustatėme ir pašalinome 91,3 proc. tokio turinio iki vartotojams apie jį pranešus, 81,8 proc. – iki kol toks turinys buvo peržiūrėtas vartotojų, ir 93,1 proc. per 24 valandas nuo tokio turinio paskelbimo“.
Apskritai, „TikTok“ vaizdo įrašų, pašalintų dėl taisyklių pažeidimų, kiekis nesiekė 1 proc. bendro vaizdo įrašų kiekio.