„TikTok“ atsidūrė diplomatinio konflikto tarp JAV ir Kinijos centre, o JAV prezidentas Donaldas Trumpas rugpjūčio 6 dieną pasirašė vykdomąjį įsaką, nurodydamas amerikiečiams per 45 dienas nutraukti verslą su „TikTok“ Kinijos patronuojamąja bendrove „ByteDance“ – faktiškai tai reiškia, kad per šį terminą bendrovės padalinys Jungtinėse Valstijose privalo būti parduotas kuriai nors amerikiečių bendrovei.
Visgi Kinijos prekybos ministerija penktadienį paskelbė naujas taisykles, kuriose į nuostatas, kontroliuojančias slaptų technologijų importą ir eksportą, įtraukta naujų elementų, įskaitant „civilinio naudojimo technologijas“.
Dėl naujųjų taisyklių „Bytedance“ gali būti sunkiau parduoti populiariąją vaizdo įrašų programą.
„Bytedance“ pareiškime teigė, kad bendrovė „griežtai laikysis“ Kinijos technologijų importo ir eksporto įstatymų ir slaptų technologijų eksporto taisyklių „vykdydama verslą, susijusį su technologijų importu ir eksportu“.
Tai buvo pirmas kartas, kai Kinija nuo 2008 metų pakoregavo savo technologijų, kurioms taikomi eksporto draudimai ar apribojimai, sąrašą ir į jį įtraukė 23 naujus elementus.
Šeštadienį vienas profesorius valstybinei naujienų agentūrai „Xinhua“ duotame interviu teigė, kad šis pakeitimas gali reikšti, jog „Bytedance“ privalės gauti Kinijos vyriausybės pritarimą parduoti savo technologijas amerikiečių įmonėms.
Šios savaitės pradžioje „TikTok“ generalinis direktorius Kevinas Mayeris paliko įmonę, praėjus kelioms dienoms po to, kai „TikTok“ pateikė ieškinį, kuriame užginčijo JAV vyriausybės veiksmus.
„TikTok“, kurios programa Jungtinėse Valstijose buvo parsisiųsta 175 mln. kartų, o visame pasaulyje – daugiau nei milijardą kartų, ieškinyje teigia, kad D.Trumpo įsakymas reiškia piktnaudžiavimą Aktu dėl ekonominių galių tarptautinės nepaprastosios padėties atveju, kadangi platforma, kurioje vartotojai dalijasi trumpais vaizdo įrašais, nekelia „neįprastos ir nepaprastos grėsmės“.