Jo vietą užėmė bendrovės direktorių tarybos pirmininkas Satoshi Tsunakawa, kuris iki 2020 metų balandžio mėnesio ėjo bendrovės prezidento pareigas.
Kaip pažymėjo agentūra „Bloomberg“, sprendimas buvo priimtas kilus nesutarimams dėl fondo „CVC Capital Partners“, kuriame Nobuaki Kurumatani anksčiau dirbo Azijos skyriaus vadovu, pasiūlymo perimti „Toshiba“.
Dalis aukščiausių bendrovės pareigūnų mano, kad daugiau nei 20 mlrd. JAV dolerių vertės pasiūlymas neatspindi tikrosios Japonijos įmonės vertės, teigė agentūros šaltiniai.
Be to, sausio mėnesį atlikta darbuotojų apklausa parodė, kad darbuotojų parama Nobuaki Kurumatani nukrito žemiau 60 proc. ribos. Pernai darbuotojų palaikymas įmonės vadovui siekė daugiau nei 90 procentų.
Tokie apklausos rezultatai privertė organizuoti pokalnius su siauru 30 aukščiausiųjų vadovų ratu, iš kurių daugiau nei pusė teigė nepasitikintys bendrovės vadovu.
Daugelis bendrovės akcininkų taip pat buvo nepatenkinti Nobuaki Kurumatani veikla. Pernai už jo perrinkimą balsavo tik 57,2 proc. akcininkų. Vėliau didžiausias „Toshiba“ investuotojas „Effissimo Capital Management“ pareikalavo nepriklausomo balsavimo rezultatų patikrinimo.
„Bloomberg“ taip pat praneša, kad „KKR & Co.“ gali pasiūlyti patrauklesnį pasiūlymą dėl „Toshiba“ perėmimo. Be to, galimybę įsigyti japonų konglomeratą svarsto Kanados investicinė bendrovė „Brookfield Asset Management Inc.“.
Diskusijos yra ankstyvoje stadijoje, todėl pirkimo pasiūlymai dar negali būti pateikti, teigė agentūros šaltiniai.
Trečiadienį „Toshiba“ akcijos pabrango 5,8 procento.