Pavežėjai apmokyti padėti neįgaliesiems
Siekiant didinti neįgaliųjų integraciją į visuomenę ir palengvinti savarankiškas keliones, „Bolt“ ėmė bendradarbiauti su neįgaliųjų mobilumu besirūpinančiu „Socialiniu taksi“. Šis partneris pavėžėjimo paslaugai skyrė specialų transportą, kuris pritaikytas vežimėlyje judantiems keleiviams vežti.
„Socialinis taksi“ taip pat apmokė dalį „Bolt“ pavežėjų, kad jie gebėtų tinkamai asistuoti klausos, regos ar judėjimo negalią turintiems keleiviams bei visiems, kuriems kelionės metu reikalinga pagalba.
„Norėdami užtikrinti neįgaliųjų judėjimo galimybes, nusprendėme kurti nacionalinį žmonių su negalia mobilumo tinklą. Paslaugų standartizavimas, įgūdžių dalijimasis ir galimybė sukurti palaikomąjį tinklą daro šį modelį efektyviu bei patraukliu organizacijoms, turinčioms socialinių tikslų bei norinčioms pasiekti aukštesnių rezultatų. Diegiant mobilumo tinklą siekiame kurti partnerystes, kurios padėtų pasiekti ir išlaikyti didesnį socialinį poveikį. Todėl labai džiaugiamės, galėdami tai daryti su „Bolt“ ir Lietuvos oro uostais“ – sako „Socialinio taksi“ direktorė Solveiga Ratkevičiūtė.
Teoriniai ir praktiniai pavežėjų mokymai vyko Vilniuje, o paslauga sėkmingai ištestuota Vilniaus oro uoste, kur transportas neįgaliesiems taip pat tampa prieinamesnis. Nuo šiol prie pat atvykimo terminalo paskirta stovėjimo vieta, kurioje keleiviai galės sulaukti specialiųjų poreikių keleiviams skirtų „Bolt“ automobilių. Tikimasi, kad tai palengvins jų judėjimą ne vien sostinėje, bet ir keliaujant užsienį.
„Lietuvos oro uostams labai svarbu, kad kelionė būtų kuo patogesnė visiems keleiviams. Kad geriau suprastume realius poreikius, nuolat bendradarbiaujame su neįgaliuosius atstovaujančiomis organizacijomis. Joms padedant geriname ne tik patirtį oro uoste, bet ir atvykimo ar išvykimo iš oro uosto galimybes – būtent tokio bendradarbiavimo pavyzdys yra pastarieji pokyčiai. Visuomet esame atviri iniciatyvoms, naujoms paslaugoms, kurios gerina keleivių patirtį ir labai džiaugiamės, kad savo pavyzdžiu dažnai įkvepiame esamas sąlygas gerinti ir kitus“, – sako Lietuvos oro uostų Susisiekimo paslaugų plėtros vadovė Agnė Mažuknaitė.
Vilniuje startuoja dvi naujos kategorijos
Negalią ar kitų specialiųjų poreikių turintys žmonės rasti jiems tinkamą transportą ar išsikviesti asistuojantį pavežėją Vilniuje galės per įprastą „Bolt֧“ programėlę, kurioje nuo šiol veikia dvi naujos kelionių kategorijos.
Klausymo, judėjimo, regėjimo sutrikimus turintys ar dėl patirtų traumų sunkiai judantys asmenys gali rinktis „Bolt Assist“ kategoriją. Jai priklausantys vairuotojai, keleiviui paprašius, padės rasti automobilį, į jį atsisėsti ar baigus kelionę, palydės iki galutinio kelionės tikslo. Asmenys, judantys su vežimėliu, specialų automobilį gali išsikviesti, pasirinkę „Pritaikyta vežimėliui“ (angl. „Wheelchair friendly“) kategoriją.
„Visa savo veikla skatiname lygiateisiškumą tiek pavėžėjimo paslaugas teikiantiems vairuotojams, tiek keleiviams. Nuolat ieškome sprendimų, kaip užtikrinti galimybę patogiai keliauti neįgaliesiems bei kitoms socialinėms grupėms, kurioms reikia pagalbos. Todėl sieksime, kad asistuojantys pavežėjai ir neįgaliųjų kelionėms pritaikyti automobiliai taptų įprasta praktika ne tik sostinėje, bet ir visoje Lietuvoje“, – pabrėžia „Bolt“ pavėžėjimo paslaugų operacijų vadovas Nerijus Ravinis.
Paslaugų, skirtų neįgaliųjų integracijai, plėtrą „Bolt“ pristatė Seime vykusioje konferencijoje. Joje „Bolt“ taip pat pasirašė Susisiekimo ministerijos inicijuotą Memorandumą dėl transporto priemonių ir transporto fizinės ir informacinės infrastruktūros pritaikymo individualių poreikių turintiems žmonėms.
Pasirašytas Memorandumas dėl neįgaliųjų poreikių gerinimo
Paslaugų, skirtų neįgaliųjų integracijai, plėtrą „Bolt“ pristatė Seime vykusioje konferencijoje. Joje „Bolt“ taip pat pasirašė Susisiekimo ministerijos inicijuotą Memorandumą dėl transporto priemonių ir transporto fizinės ir informacinės infrastruktūros pritaikymo individualių poreikių turintiems žmonėms.
„Žmogus su judėjimo negalia dažniausiai yra priklausomas nuo aplinkinių gerumo ir pagalbos – pati žinau šį nemalonų jausmą, kai daug ko negalima pasidaryti pačiam. Džiugina tai, kad prie Memorandumo jungiasi privatus verslas, kuris suteikia naujų galimybių žmonėms su negalia ir įsipareigoja būti vienodai prieinamas visiems mūsų visuomenės nariams“, – pažymi konferencijos Seime organizatorė, Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė.