„Uber France“ 910 taksi vairuotojų ir jų federacijai, kuri „Uber“ buvo pareiškusi ieškinį dėl nesąžiningos konkurencijos, turės sumokėti 180 tūkst. eurų, nurodė teismas.
Kiekvienam vairuotojui atiteks po 192 eurus, o dar 5 tūkst. eurų bus sumokėti Paryžiaus taksi vairuotojų federacijai.
Byla buvo susijusi su „UberPop“ – platformos, kurioje keleiviai galėjo susirasti vairuotoją, – veikla 2014 ir 2015 metais.
„UberPop“, kuri rinkoje buvo pristatoma kaip pavėžėjimo paslaugų platforma, supykdė tradicinius taksi vairuotojus, kurie teigė, kad naujoji paslauga kelia grėsmę jų pragyvenimo šaltiniui.
Taksi vairuotojai, be kita ko, įrodinėjo, kad neprofesionaliems vairuotojams nereikia mokėti už mokymą ar pirkti taksi vairuotojo licencijos, kuri Paryžiuje gali kainuoti daugiau kaip 100 tūkst. eurų, taigi jie turi nesąžiningą pranašumą.
„Uber“ savo ruožtu pareiškė, kad licencijos neturinčių vairuotojų paslaugomis Prancūzijoje nesinaudoja nuo 2015 metų ir kad vairuotojams dabar tenka laikyti tokius pat egzaminus, kaip ir licencijas turintiems taksi vairuotojams.
„Tai geras sprendimas, kuris ir kitas platformas paskatins atsisakyti neteisėtų vežimo paslaugų teikimo“, – pareiškė taksi vairuotojų federacijos prezidentas Christophe‘as Jacopinas.
Prancūzijos baudžiamasis teismas dar prieš kelerius metus pripažino „Uber France“ kalta dėl klaidinančios komercinės praktikos ir liepė bendrovei sumokėti 150 tūkst. eurų baudą. Dėl šio sprendimo bendrovės pateiktas apeliacinis skundas 2015 metų gruodį buvo atmestas.