Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Ukmergės duonos“ direktorė: duonos kainos toliau augs, o pasaulis jau kalba ir apie badą

„Ukmergės duonos“ direktorė Eurika Maselskienė sako, kad duona šiais metais dar brangs. Ji skaičiuoja, kad vien energetiniai resursai pabrango 2–3 kartus, o tai sudaro apie šeštadalį duonos kepalo kainos. Kai baigsis ilgalaikės miltų tiekimo sutartys, jų kaina irgi neišvengiamai augs. Dėl šių priežasčių esą nuolat į didesnę keičiasi ir duonos bei konditerijos gaminių kainos parduotuvėse.
„Ukmergės duonos“ gaminiai
„Ukmergės duonos“ gaminiai / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Per dieną pabrangsta ir dukart

„Būna, per dieną žaliavų tiekėjas atsiunčia dvi kainas – iš ryto ir į vakarą. Su grūdų tiekėjais mes turime ilgalaikes sutartis, kas labai svarbu tokiais laikotarpiais, tai mes pusmečiui turime stabilias kainas, galime per pusę metų laisviau judėti. Nes tokią įmonę beveik su 60 žmonių pajudinti taip staigiai niekaip negalime.

Atsiunčia mums žaliavų tiekėjas kainas, o mes per dieną ar dvi niekaip negalime, net per savaitę negalime gaminių kainų pakeitimo proceso pajudinti, nes ilgalaikio bendradarbiavimo sutartyse yra numatytos sąlygos, tam tikri laikotarpiai, kada galime keisti, koreguoti asortimentą, pateikti dėl jo pasiūlymą, keisti kainas“, – taip apie dabartinę situaciją, kai žaliavos esą gali pabrangti dukart per dieną, o gaminius tenka parduoti už tą pačią kainą, kalba Ukmergėje įsikūrusios duonos kepyklos direktorė.

Brango viskas be išimties, tikina E.Maselskienė: „Jeigu panagrinėtume duonos kepaliuką, tai matome – miltai duonos gamyboje yra pagrindinė žaliava, pačioje duonoje sudaro 60 proc., o batonuose net 70 proc., tai miltai mums šiais metais brango 70 proc., vien dėl to galutinė produkto savikaina didėja 9 proc.

Aliejus brango 25 proc., salyklas – 15 proc., cukrus 8 proc., saulėgrąžos net 68 proc. Brangimas buvo susijęs su pandeminiu laikotarpiu, kai pradėjo trūkinėti tiekimo grandinės, o dabar, žinoma, su Ukraina. Augo ir darbuotojų atlyginimai – 17 proc.“

O kur dar energetiniai ištekliai: elektra, dujos, nes kepyklos be to negali apsieiti. Štai sąskaitos už elektrą padidėjo tris kartus, dujos brango dvigubai, tad per mėnesį tenka sumokėti maždaug 6 tūkst. eurų daugiau, nei buvo dar pernai.

„Mūsų įmonei tai didžiulė suma ir energetiniai ištekliai mūsų bendrose išlaidose sudaro apie 15 proc. Tai reikšmingas skaičius, kuris įeina į kepalėlio savikainą“, – aiškina direktorė.

Pasaulinė problema

Rusijos invazija į Ukrainą kelia pasaulinių problemų, sako „Ukmergės duonos“ vadovė.

Jeigu panagrinėtume duonos kepaliuką, tai miltai duonoje sudaro 60 proc., jie mums šiais metais brango 70 proc. Aliejus – 25 proc., salyklas – 15 proc., cukrus 8 proc., saulėgrąžos net 68 proc.

„Šiuo metu duonos gamyba, miltai jau yra pasaulinė problema, nebe Lietuvos. Mes kol kas turime sutartį, niekas nesustojo“, – tikino ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų