Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.
Šios gamyklos atidarymas – bendrovės pasaulinės strategijos dalis. „Kormotech“ yra užsibrėžusi iki 2023 m. tapti viena iš 50 didžiausių šio sektoriaus bendrovių pasaulyje.
„Pasirinkome investuoti Lietuvoje, Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje, nes čia matome daug ekonominių ir logistinių privalumų. Geografinė šalies padėtis – pranašumas tolesnei plėtrai į Europos rinką. Čia taip pat radome patraukliausias sąlygos vystyti verslui. Manome, kad „Kormotech“ gamykla Lietuvoje skatins vietos žaliavų, kurios būtinos gyvūnų ėdalo gamybai, tiekėjų augimą“, – teigia „Kormotech“ savininkas ir vadovas Rostyslavas Vovkas.
Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų viceministro Mariaus Skuodžio teigimu „Lietuva siūlo gerai išvystytą infrastruktūrą, o „Kormotech“ gamyklos atidarymas tik dar kartą parodo didėjantį Lietuvos regionų konkurencingumą dėl gamybinių investicijų iš užsienio. Kartu, tai yra puikus mūsų šalies aukštos kvalifikacijos specialistų įvertinimas.“
Net 90 proc. naujosios gamyklos – automatizuota. „Nepaisant karantino, sumontavome pasaulyje pirmaujančių gamintojų („Selo“, „Somic“, „Lan“, „Karshnell“, „Steriflow“, „Ishida“ ir kt.) įrangą. Siekiame automatizuoti kuo daugiau procesų. Tai leis bendrovei per trumpą laiką padidinti gamybos apimtis iki 20 000 tonų per metus“, – pasakoja gamybos vadovas Igoris Paranyakas.
„Kormotech“ sprendimas investuoti į šiuolaikišką ir automatizuotą gamyklą padarys teigiamą poveikį regiono verslo aplinkai – ne tik kuriant naujas darbo galimybes, bet ir prisidedant prie šiuolaikinių kompetencijų ugdymo. Sykiu, „Kormotech“ sustiprins ir Lietuvos gyvūnų ėdalo gamybos pramonę“, – teigia „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.
Kėdainių Laisvosios Ekonominės Zonos valdybos narys Giedrius Valuckas džiaugiasi, kad „Kormotech“ pavyko sėkmingai įgyvendinti šį investicinį projektą, nors, pandemijos akivaizdoje, teko jį užbaigti nuotoliniu būdu.
„Aukščiausių standartų moderni, automatizuota gamykla jau dabar bendradarbiauja su vietinėmis įmonėmis tiek įrengimo, tiek operacinėse veiklose bei įdarbina įvairių kompetencijų specialistus, taip prisidėdama prie regiono vystymosi“, – sakė G.Valuckas.
„Mes kontroliuojame produktų kokybę 60-yje gamybos proceso taškų, todėl mūsų gaminiai atitinka europietiškus kokybės standartus pagal FSSC 22000. Naujojoje gamykloje planuojame gauti ir BRC bei IFS sertifikatus*“, – priduria I.Paranyakas
Visi produktai sukurti taikant JAV ir Europos gyvūnų mitybos specialistų parengtą unikalią technologiją bei vadovaujant Ukrainos veterinarams ir technologams.