Nepalanki padėtis Ukrainoje ir Rusijoje gali lemti, kad Vakarų bankų padaliniai ir kiti užsienio bankai ieškos galimybių pasitraukti iš Rusijos rinkos ir gerokai sumažinti veiklos apimtis Rusijoje.
Analitikai mano, kad Rusijos bankiniam sektoriui prireiks kelerių metų atsitiesti.
Sunkus pasitraukimas iš Ukrainos
Pasitraukimas iš Ukrainos rinkos gali būti sunkus – analitikai abejoja, kad bankams lengvai pavyks parduoti savo turtą Ukrainoje.
S&P analitikų teigimu, šalies bankrotas lemtų likvidumo sumažėjimą bankiniame sektoriuje, o panika rinkoje lemtų tolesnį indėlių atsitraukimą iš bankų. Tai neigiamai paveiktų Ukrainoje dirbančius bankus.
Rusai moka už karą Ukrainoje
Kalbėdami apie Rusijos bankinį sektorių, ekspertai pabrėžia, kad jis kenčia nuo 2014 metais prasidėjusio ekonominio nuosmukio.
Analitikai prognozuoja itin žemą Rusijos ūkio augimą 2015-2018 metais – vos po 0,5 proc. per metus.
Spaudimas Rusijoje veikiantiems bankams padidėjo ir dėl geopolinės įtampos, ekonominių sankcijų, investuotojų pasitikėjimo Rusijos ekonomika ir rubliu sumažėjimo.
Spaudimas Rusijoje veikiantiems bankams padidėjo ir dėl geopolinės įtampos, ekonominių sankcijų, investuotojų pasitikėjimo Rusijos ekonomika ir rubliu sumažėjimo.
„Keli užsienio bankai pranešė apie dalinį pasitraukimą iš Rusijos, įskaitant „Raiffeisen“ ir „Nordea“, – sakė kredito reitingų agentūros atstovas Aleksanadras Poliotovas.
Tokį sprendimą, pasak jo, lėmė dėl geopolitinės įtampos pablogėjusi šalies ekonomikos situacija.
Pasak jo, užsienio bankai gali iš dalies pasitraukti iš Rusijos, tačiau visiškai verslo šioje valstybėje nenutrauks, verslo plėtrai palauks palankesnės rinkos situacijos.