Persikelia pramogauti į pajūrį
Vasarotojai suformavo pakankamai ryškias tendencijas, kurioms verslas ruošiasi iš anksto. Šiltuoju metų laiku gyventojai leidžiasi į aktyvesnes keliones po Lietuvą – ieškoti pramogų ir linksmybių vyksta prie jūros, ežerų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Palyginti su kitais metų mėnesiais, benzino suvartojimas paauga daugiau kaip 15 proc., o dyzelino – beveik 10 proc.
Automatinių degalinių tinklas „Neste“ pastebi liepą ir rugpjūtį išaugantį degalų suvartojimą. „Palyginti su kitais metų mėnesiais, benzino suvartojimas paauga daugiau kaip 15 proc., o dyzelino – beveik 10 proc. Vartojimo apimtys ypač ūgteli poilsio vietų – Klaipėdos, Utenos – kryptimis“, – cituojamas „Neste Lietuva“ mažmeninės prekybos vadovas Audrius Miežys.
Tai, kad Lietuva keliasi į pajūrį, pastebi ir pramogų organizatoriai. „Klientų srautas pajūryje šiltuoju metų laiku išauga iki 16 proc. Reikšmingai pramogų ieškančių žmonių daugėja ilgaisiais savaitgaliais bei Klaipėdoje ar Palangoje organizuojamų švenčių metu, taip pat daugiau užsuka turistų iš užsienio šalių“, – cituojamas Vytautas Romeika, „Olympic Casino Group Baltija“ rinkodaros ir pardavimų skyriaus vadovas.
Nuo pirmojo vasaros mėnesio didžiuosiuose šalies miestuose nuvilnija bernvakarių, mergvakarių ir kitokių minimų progų banga.
V.Romeika pastebi, kad Lietuvoje besisvečiuojantys užsieniečiai vakarais pramogų dažniausiai ieško šalia viešbučių, kuriuose yra įsikūrę. Taip pat vasarą stipriai padaugėja linksmybių ištroškusių žmonių – nuo pirmojo vasaros mėnesio didžiuosiuose šalies miestuose nuvilnija bernvakarių, mergvakarių ir kitokių minimų progų banga.
Rūpinasi automobilio išvaizda
Po Lietuvą intensyviai kursuojant automobiliams, atitinkamai daugėja ir eismo įvykių. „Prasidėjus šiltajam sezonui fiksuojame augantį transporto žalų skaičių. Anksčiau bendras mūsų užfiksuojamų transporto įvykių skaičius per mėnesį siekdavo maždaug 1 tūkst., o dabar perkopia ir 1,5 tūkst.“, – pranešime cituojamas Mindaugas Balinskas, „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas.
Pasak M.Balinsko, Kasko žalų skaičius didele dalimi auga dėl to, kad žmonės ruošiasi atostogoms, jiems akį ima rėžti šaltuoju metų laiku ant automobilio atsiradę įbrėžimai, smulkūs apgadinimai, tad jie suskumba registruoti šias žalas.
Padidėjusį rūpestį savo transporto priemonėmis jaučia ir automobilių švaros centrai bei plovyklos – vairuotojai dažniau nei kitais metų laikais plauna automobilius prieš savaitgalius ir po jų. „Vasarą automobilių srautas miestuose sumažėja, tačiau pastebime, kad plovyklas ir švaros centrus vairuotojai užgula penktadieniais ir pirmadieniais, kai norima atostogas pradėti su švariu automobiliu arba tvarkomasi jau po kelionės“, – sako „Švaros brolių“ automobilių švaros departamento direktorius Naurimas Gringis.
N.Gringio teigimu, automobilių plovimas švaros centruose vasarą išsiskiria ir tuo, kad ilgėja vieno automobilio plovimui skiriamas laikas – kad tinkamai veiktų švaros priemonės, automobiliai turi būti papildomai atvėsinami, yra naudojamos specialios priemonės vabzdžių paliktų dėmių šveitimui nuo automobilio, taip pat salonuose būna gausu ne tik smėlio, bet ir stovyklavimui skirtų daiktų.
Užsienio keliones planuoja iš anksto
Kelionių organizatorius „Kidy Tour“ pastebi, kad vasaros keliones į užsienį žmonės pradeda planuoti iki sezono likus keliems mėnesiams – įprastai intensyviausias būna kovas. „Nors paskutinės minutės pasiūlymai išlieka aktualūs, daugiausia žmonių vasaros kelionėmis pasirūpina iš anksto. Nuo balandį prasidėjusio atostogų sezono iki liepos vidurio pardavėme apie 5500 kelionių į Turkiją – tai du kartus daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais“, – sakė „Kidy Tour“ pardavimų vadovė Kristina Prieskienytė.
Vasarą kelionių organizatoriui dažniausiai lieka išpildyti tai, kas jau buvo suplanuota iš anksto. Tačiau šiemet dėl prastos lietuviškos vasaros šiuo metu ypač jaučiamas susidomėjimas kelionėmis į Turkiją.
„Pasižiūrėję orų prognozes, žmonės skuba į kelionių agentūras ir ieško galimybių išskristi artimiausiomis datomis“, – pastebėjo K.Prieskienytė.
Poilsiui užsienio šalis pasirinkę gyventojai kruopščiai planuoja išvykas, taip pat siekia užbėgti galimiems netikėtumams už akių. Vasarą išauga susidomėjimas kelionių draudimu – pardavimo apimtys, palyginti su kitais sezonais, padidėja kone dvigubai.
„Vasaros atostogų keliones po užsienio šalis dažniausiai gadina virškinimo problemos ir traumos, tokios kaip galūnių patempimai ir lūžiai, nutinkantys paslydus ar aktyviai leidžiant laisvalaikį. Tokios nelaimės atveju vidutinė žala siekia apie 1,2 tūkst. eurų, tačiau gali skirtis, priklausomai nuo valstybės, kurioje keliaujama“, – sakė M.Balinskas.