„CB Insights“ ir KPMG ataskaitoje teigiama, kad rizikos kapitalo investicijos į startuolius pirmąjį šių metų ketvirtį sumažėjo iki 25,5 mlrd. JAV dolerių, palyginti su 27,2 mlrd. JAV dolerių ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį.
Šios investicijos mažėja jau antrą ketvirtį iš eilės, kas verčia manyti, jog investicijų į „vienaragiais“ vadinamus didesnės nei 1 mlrd. JAV dolerių vertės startuolius bumas slopsta.
„Pirmąjį šių metų ketvirtį rizikos kapitalo rinka pasižymėjo atsargumu, – rašoma minėtoje ataskaitoje. – Šį netikrumą skatina daugelis veiksnių bei tebevyraujantis skepticizmas dėl didelės startuolių vertės.“
Ataskaitoje pažymima, kad besivystančios kompanijos turės įrodyti, jog gali duoti pelno ir kontroliuoti savo išlaidas, kad galėtų pritraukti daugiau investicijų.
Statistika rodo, kad šių metų pradžioje „gimė“ tik penki nauji „vienaragiai“.
„Vis daugiau sparčiai augančių kompanijų nepateisina savo vertės, todėl esami ir potencialūs „vienaragiai“ stebimi akyliau nei bet kada anksčiau, – teigiama ataskaitoje. – Ypač Jungtinėse Valstijose, investuotojai vis labiau mano, kad didelė kompanijos rinkos vertė gali būti nepagrįsta, todėl vengia didelės vertės sandorių. Per ateinančius kelis ketvirčius esami „vienaragiai“ bus itin akylai stebimi.“
Ataskaitoje pažymima, kad besivystančios kompanijos turės įrodyti, jog gali duoti pelno ir kontroliuoti savo išlaidas, kad galėtų pritraukti daugiau investicijų.
Statistika rodo, kad daugiausia pirmąjį šių metų ketvirtį buvo investuota į startuolius Šiaurės Amerikoje – 15,2 mlrd. JAV dolerių, palyginti su 14,3 mlrd. JAV dolerių ankstesnį ketvirtį.
Labiausiai tokios investicijos sumažėjo Azijoje – nuo 9,8 mlrd. iki 6,5 mlrd. JAV dolerių. Europoje investicijų į startuolius mastas ūgtelėjo nuo 3,2 mlrd. iki 3,5 mlrd. JAV dolerių.
Tiesa, bendras investicijų sandorių skaičius sumažėjo iki 1829 sandorių ir mažėjo jau trečią ketvirtį iš eilės.