„Vičiūnai“ teigia, kad grupės įmonės į Ukrainą siųstos užterštos prekės nebuvo realizuotos

„Vičiūnų grupė“ teigia, kad į Ukrainą jos bendrovės siųstomis kadmio normą viršijančiomis jūros gėrybėmis dar nebuvo prekiaujama, o produkciją gamino ne grupės įmonės.
Plungėje atidarytas džiūvėsių fabrikas
Plungėje atidarytas džiūvėsių fabrikas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Šiuo metu bet kokia veikla susijusi su kroviniu yra sustabdyta. Rinkoje produktas nebuvo realizuotas“, – teigiama grupės pirmadienį išplatintame pranešime.

Anot grupės, į Ukrainą eksportuotas krovinys buvo ne su „Vičiūnų grupės“ fabrikuose gaminama produkcija, o Kinijoje esančio gamintojo prekėmis, skirtomis Ukrainos rinkai.

„Vičiūnų grupės“ teigimu, Lietuvos teritoriją krovinys paliko teisėtai ir iki jo išsiuntimo darbuotojai nebuvo informuoti apie produkto kokybines neatitiktis.

Grupė nurodė, kad šiuo metu krovinyje esantys produktai yra papildomai tikrinami Ukrainos Veterinarinės tarnybos.

„Jeigu tyrimų rezultatai rodys kokybines neatitiktis, krovinys bus iškart utilizuotas“, – rašoma pranešime.

Jame cituotas valdybos narys Dainius Matijošaitis akcentavo, kad jei tyrimų rezultatai rodys kokybines neatitiktis, krovinys bus iškart utilizuotas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Dainius Matijošaitis
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Dainius Matijošaitis

Visuomenės kritikos dėl savo tęsiamos veiklos Rusijoje sulaukiančios įmonės valdybos narys taip pat piktinosi, kad šioje situacijoje „kyšo ilgos politinių ir verslo konkurentų ausys“, o „šališki žurnalistai ir nuomonės formuotojai išplatino spalvingus pranešimus nepasidomėję realiais faktais.“

Apie bendrovės „Plungės kooperatinės tarnyba“ eksportuotą produkciją, viršijančią leistiną kadmio kiekį, patvirtino Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), pirmasis apie tai pranešė „Verslo žinių“ naujienų portalas.

Anot VMVT, sausio 8-ąją „Plungės kooperatinė prekyba“ į Ukrainą iš Lietuvos eksportavo 22 tonas Kinijos gamintojo „Zejiang Zhoufu food Co.“ jūros gėrybių mišinių. Tarnybos specialistai iš šios siuntos paėmė mėginius sunkiųjų metalų nustatymui.

Anot tarnybos, dalis siuntos – 7,9 tonos – jau išvežta į Ukrainos įmonę „Viciunai-Ukraina“, todėl tyrimų rezultatais tarnyba pasidalinta su Ukrainos kolegomis.

Nurodoma, kad leidžiama kadmio norma viršijama 0,4–2,65 mikrogramo kilograme.

VMVT teigimu, likusi dalis siuntos šiuo metu laikoma sandėliuose Lietuvoje, jos tiekimas į rinką ribojamas. Nesaugi siunta gali būti grąžinta į kilmės šalį, sunaikinta arba išvežta į kitą šalį, kurios reikalavimus atitinka, tačiau tik gavus jos institucijų sutikimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis