Anot bendrovės, nustatyta, kad per pastaruosius metus kalmaruose ir kituose galvakojuose moliuskuose, kurie importuojami iš Kinijos, Indijos, Tailando, Filipinų ir Ekvadoro, rasta padidinta tarša kadmiu.
„Atlikę daugybę papildomų laboratorinių tyrimų akredituotose Lietuvos bei užsienio laboratorijose nustatėme, kad jūros gėrybių rinkinio pagrindinio ingrediento (kalmarų) tyrimų rezultatai kaskart gaunami su didelėmis paklaidomis. (...) Įvertindami, kad šios žaliavos pagrindiniai tiekėjai yra iš minėtųjų regionų, manome, kad šis produktas yra padidintos rizikos kategorijoje“, – pranešė įmonė.
Pasak grupės, atsižvelgus į tyrimų rezultatus jos įmonės imasi prevencinių veiksmų ir stabdo šio rinkinio gamybą bei prekybą – jis jau išimtas iš prekybos tinklų ir bus sunaikintas.
„Vičiūnų grupės“ parduodamose Kinijos gamintojo šaldytose jūros gėrybėse Maisto ir veterinarijos tarnybai vėl nustačius didesnį nei leistina kadmio kiekį, tarnyba vasario pabaigoje pradėjo naują tyrimą.
Tarnyba nurodė atrinkus šešis šaldytų jūros gėrybių mišinių, kurių gamintoja – Kinijos įmonė „Zejiang Zhoufu food Co“, mėginius, paaiškėjo, kad trijuose jų kadmio koncentracija buvo neleistina.
Šiemet sausio pradžioje į Lietuvą buvo importuota 22 tonos „Zejiang Zhoufu food Co“ jūros gėrybių siunta, iš kurios 7,9 tonos buvo eksportuota į Ukrainos įmonę „Viciunai-Ukraina“, o likusi dalis buvo saugoma Lietuvos sandėliuose.
Vasarį nustačius, kad juose viršyta leistina kadmio koncentracija, tarnyba uždraudė produktus tiekti rinkai ir įpareigojo juos sunaikinti.
2020–2023 metais iš „Zejiang Zhoufu food Co.“ buvo importuotos trisdešimt 36 jūros gėrybių siuntos.