Kaip 15min.lt pasakojo Rasa, trečiadienio rytą namuose ji susizgribo darbe palikusi „Vilniečio kortelę“, kurią planavo pasipildyti mokėjimo kortele.
Kadangi ji vėlavo į susirinkimą, galiausiai suprato, jog teks keleivio bilietą nusipirkti iš vairuotojo, o piniginėje – vien euro centai.
Pasiteiravau, kas yra, o jis grubiai užriko: duok man normalių pinigų. Buvo labai nemandagus.
Sukrapščiusi paskutines monetas Rasa įsėdo į 7 maršruto troleibusą ir vairuotojui subėrė centus.
„Jis pasižiūrėjo į juos ir atstūmė man atgal. Tada aš jam vėl nustūmiau pinigus, jis man ir vėl atstūmė atgal, pasiteiravau, kas yra, o jis užriko: duok man normalių pinigų. Buvo labai nemandagus, o po kurio laiko į mane apskritai liovėsi kreipti dėmesį. Pasijutau kvailai“, – pasakojo Rasa.
Ji teigė iš pradžių nesupratusi, kodėl vairuotojui netinka euro centai, nes jie nebuvo patys smulkiausi – daugiausia po 20, 10 ir 5 euro centus.
„Tiesiog negalėjau patikėti, kad vairuotojai gali taip elgtis. Kas būtų buvę, jeigu mane, važiuojančią su sauja monetų rankoje, būtų nubaudę kontrolieriai už tai, kad važiuoju be bilieto?“, – piktinosi ji.
Vilniaus miesto savivaldybės, kurios žinioje yra bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“, Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Inga Simanonytė 15min.lt teigė, kad vairuotojai privalo parduoti bilietus keleiviams ir būti mandagūs.
„Taigi vairuotojas, apie kurio darbą kalbate, pažeidė pareiginius nuostatus, todėl bus atliktas darbo drausmės pažeidimo tyrimas. Tiek savo darbuotojų, tiek keleivių visada prašome gerbti vienam kitą“, – teigė savivaldybės atstovė.