„Vilniaus viešasis transportas“ pateikė ieškinį dėl darbuotojų sutarčių stabdymo

„Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) penktadienį pateikė ieškinį teismui dėl daugiau nei trečdalio darbuotojų sutarčių stabdymo, taip siekdamas užkirsti kelią įmonės veiklos paralyžiui.
Didlaukio gatvė Vilniuje
Vilniaus viešasis transportas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Ieškiniu siekiame apginti savo bendrovės pažeidžiamas teises ir interesus. Kaip žinote, gavote parašus maždaug 600 vairuotojų, o tai yra apie 40 procentų vairuotojų. Tad tikrai sutriktų viešasis transportas Vilniaus mieste, būtų didelių kliūčių“, – BNS sakė VVT atstovas Vygandas Kieras.

„Siekiame ieškiniu konstatuoti, kad šiuo metu atliekami darbuotojų profesinių sąjungų veiksmai yra laikomi de facto streiku, ką yra pasakęs ir Vilniaus apylinkės teismas savo nutarime“, – tvirtino jis.

Teismas dar turės per tris darbo dienas įvertinti, ar šį ieškinį priimti.

Praėjusią savaitę profesinė sąjunga atsiuntė VVT administracijai apie 760-ies darbuotojų prašymus stabdyti sutartis, motyvuodami tuo, kad bendrovė nevykdo 2018 metų kolektyvinėje sutartyje nustatytų įsipareigojimų.

Tačiau Vilniaus apylinkės teismas praėjusį penktadienį nurodė Vilniaus viešojo transporto (VVT) darbuotojams aštuonioms darbo dienoms atidėti savo veiksmus dėl darbo sutarčių stabdymo.

VVT darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius šį sprendimą vertina kaip įpareigojimą eiti į darbą pabrėždamas, kad priverstinis darbas Lietuvoje draudžiamas Konstitucijoje.

Pagrindiniai darbuotojų priekaištai darbdaviui yra tai, kad jis neindeksavo darbo užmokesčio minėtoje kolektyvinėje sutartyje nustatyta tvarka, taip pat atsisako darbuotojų darbo sutartyse įrašyti valandinį darbo užmokestį ir darbuotojų gaunamus priedus.

Pati VVT vadovybė teigė laukianti individualių darbuotojų skundų, kad galėtų įvertinti, ar darbuotojai buvo išsamiai supažindinti su sprendimo pasekmėmis.

Darbo kodekse numatyta galimybė tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų, stabdyti sutartis, tuomet darbuotojai gali į darbą tris mėnesius – per juos darbuotojas negali būti atleistas, taip pat jam privalo būti mokamas valstybės nustatytas minimalus darbo užmokestis.

VVT profesinės sąjungos ir šios Vilniaus savivaldybės įmonės vadovybės ginčas tęsiasi daugiau nei metus. Šiemet profesinė sąjunga ketino rengti ir streiką, tačiau planai įstrigo ginčams persikėlus į teismus. Be to, streikų organizuoti teisinės galimybės nėra dėl valstybėje galiojančios nepaprastosios padėties.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų