Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vilniuje įsikūrė dar vienos JAV bendrovės padalinys

Atsiskaitymo sprendimus prekybos taškuose plėtojanti JAV bendrovė „Harbortouch“ Vilniuje antradienį atidarė produktų kūrimo ir plėtros padalinį. Tai pirmasis padalinys ne namų rinkoje – Lietuvoje planuojama įdarbinti apie 80-90 informacinių technologijų specialistų.
„Harbortouch“ biuro atidarymas"
„Harbortouch“ biuro atidarymas" / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Rinkdamasi investicijų vietovę bendrovė taip pat svarstė kitas Vidurio ir Rytų Europos šalis: Lenkiją, Čekiją, Estiją, Latviją, Vengriją, Rumuniją ir kitas.

„Lietuvą pasirinkome dėl čia esančių talentingų informacinių technologijų specialistų ir puikios infrastruktūros. Be to, kitų inovatyvių JAV bendrovių, tokių kaip „Uber“, sėkmė kuriant itin sudėtingas sistemas Lietuvoje leido įsitikinti, kad mes privalome būti čia“, – teigia „Harbortouch“ generalinis direktorius Jaredas Isaacmanas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jared Isaacmanas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jared Isaacmanas

„Harbortouch“, be atsiskaitymo prekybos taškuose sprendimų (angl. – „Point-of-Sale“, POS), kuria ir vysto atsiskaitymų elektroninių pinigų skaitytuvais ir kredito kortelių terminalais informacines sistemas.

Bendrovė taip pat teikia mokėjimų apdorojimo paslaugas, leidžiančias atsiskaityti kredito, debeto, dovanų ir lojalumo kortelėmis. „Harbortouch“ technologiniai sprendimai POS atsiskaitymų srityje apdovanoti įvairiais tarptautiniais prizais.

1999 metais įkurta bendrovė yra viena JAV rinkos lyderių ir šiuo metu aptarnauja apie 300 tūkst. prekybos vietų. Per metus, pasinaudojant „Harbortouch“ vystoma sistema, atsiskaitymų įvykdoma maždaug už 10,5 mlrd. eurų.

2015 metais bendrovė gavo apie 280 mln. eurų pajamų ir dirba pelningai daugiau nei dešimtmetį. Šiuo metu įmonėje dirba apie 400 žmonių. J.Isaacmanas bendrovę įkūrė būdamas 16 metų.

„Šis projektas augančiam šalies finansinių technologijų klasteriui įdomus tuo, kad bendrovės kuriama sistema sujungia įrangos sprendimus, informacinių technologijų vystymą ir didžiųjų duomenų („Big Data“) technologiją. Tai ateities produktų savybė, tad tokie projektai kaip „Harbortouch“ neabejotinai prisidės prie šalies pasiruošimo konkuruoti ateities ekonomikoje“, – teigia „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

Bendrovės įkūrėjas ir vadovas J.Isaacmanas kelis kartus buvo nominuotas geriausio JAV verslininko titului. Jis taip pat yra vienas iš aviacijos bendrovės „Draken International“ įkūrėjų ir vadovas bei skrydžio aplink pasaulį rekordininkas – 37 tūkst. kilometrų apskrido per 61 valandą 51 minutę ir 15 sekundžių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos