Jo metu bus galima susipažinti ne tik su įvairiomis dūminio viskio rūšimis, bet ir įvairiais prie jo tinkančiais užkandžiais, paragauti „rūkyto“ vokiško alaus ir dūmuose džiovintos kiniškos arbatos...
- Kuo dūminis viskis skiriasi nuo įprastų viskių?, – paklausėme „W 1640“ bendrasavininko Šarūno Karaliaus.
- Dūminiai viskiai distiliuojami nedidelėje Ailos saloje vakarų Škotijoje iš durpėmis džiovinto salyklo, todėl išsiskiria nepakartojamu, ekstravagantišku ir dūminiu skoniu.
Įsivaizduokite – atšiauri sala, aplinkui mažai augmenijos. O reikia kažkuo šildyti miežio grūdus, kad jie virstų viskio pagrindu – salyklu. Vietiniai meistrai pasirinko durpes – ir tai tapo Ailos salos „prekės ženklu“
Norėdami lankytojus šiek tiek plačiau supažindinti su dūminiais gėrimais, nutarėme kovą surengti dūminių gėrimų ir patiekalų mėnesį, kurį paskelbėme „Skalsaus dūmelio“ mėnesiu.
- Ką ypatingo pasiūlysite jo metu?
- Dūminį viskį siūloma derinti su rūkytais gaminiais. Tam, žinoma, puikiai tinka mūsų bare ruošiami užkandžiai su dūminiame viskyje marinuota lašiša.
Itin derantis užkandis yra džiovintos slyvos su puikia lietuviška rūkyta šonine. Dažnai viskis brandinamas stiprintų vynų, tokių kaip portas, ar šeris statinėse. Taip viskyje atsiranda džiovintų vaisių kvapai ir skoniai, kuriuos itin puikiai sustiprina mūsų rekomenduojamas užkandis.
Be jau minėtų Ailos viskių ir užkandžių, bare „W 1640“ bus galima paragauti ir vokiško „rūkyto“ alaus („Rauchenbier“) bei kiniškos arbatos „Lapsang souchong“, kuri džiovinama pušies kankorėžių dūmuose.
Prisiminėme ir lietuviškoje virtuvėje kažkada buvusį itin populiarų patiekalą – medžiotojų dešrelės čirškintos spirite. Tik mes nutarėme šį patiekalą ruošti su viskiu. Beje, daugelis patiekalų patiekiami su viskio bare gaminamomis garstyčiomis bei pomidorų padažu, į kurių receptus, be abejo, taip pat įtrauktas dūminis viskis.
Kovo 28 dieną organizuojame specialią Škotijos dūminių viskių degustaciją.
- Kai kurie bandžiusieji dūminio viskio klausia, iš kur jame atsiranda kvapas, šiek tiek primenantis pleistro ar Vyšnevskio tepalo?
- Dūminis kvapas ir skonis atsiranda rankomis ruošiant miežių salyklą. Grūdai yra džiovinami durpėmis, kurių puikus dūmas ir suteikia šį ekstravagantišką ir daugelio mėgstamą skonį.
- Kol tyliai dirbate, pasirodė dar vienas, juokaujant galima sakyti – jau eilinis, reportažas apie jūsų barą prestižiniame leidinyje, šį kartą – Švedijos žurnale „Allt Om Whisky“. Kuo Kaune įsikūrusi „viskinė“ patraukia užsienio spaudos dėmesį?
Primename, kad per praėjusius metus apie „W 1640“ išsamius reportažus išspausdino du žurnalai („Allt Om Whisky“ ir vienas didžiausių bei įtakingiausių pasaulio viskio žurnalų „Whisky Magazine“), baras paminėtas ir dviejose knygose – kasmetinėje, viskio pasaulyje itin gerbiamoje knygoje „Whisky Malt Yearbook 2012“, ir viso pasaulio knygynuose parduodamame albume „Cutty Sark: The Making of a Whisky Brand“.
- Buvo džiugu išvysti net tris puslapius užimantį straipsnį žurnale „Allt Om Whisky“. Esame įdomūs pasauliui unikalia viskio baro koncepcija ir mūsų, jau perkopusią 170 viskio rūšių kolekcija. Džiaugiamės, kad mūsų baras prisideda prie Kauno miesto žinomumo pasaulyje.
- Išsamūs aprašymai ir Kauno pristatymas garsiuose, didelį tiražą turinčiuose užsienio leidiniuose per nepilnus pusantrų baro gyvavimo metų. Kokie būtų jūsų patarimai miesto valdžiai, siekiant labiau išreklamuoti Kauną užsienyje?
- Manau, tiesiog atliekame galbūt nedidelius, bet realius darbus.
Kol politikai žaidžia konkursus ir kuria strategijas, verslininkai dirba. Tą puikiai supranta kiekvienas kaunietis, besidžiaugiantis atgijusiu senamiesčiu. Tad belieka palinkėt abipusio bendradarbiavimo, kuris atneštų dar geresnius rezultatus
Daugiau informacijos – http://www.facebook.com/w1640