Atsisakius įvykdyti Rusijos pareigūnų reikalavimą dėl A.Navalno paskyros prie P.Durovo namų durų labai greitai pasirodė Federalinės saugumos tarnybos (FSB) pareigūnai su automatiniais šautuvais.
„Buvau labai išsigandęs. Pirmą kartą pamąsčiau: galbūt turėčiau pagalvoti apie ateitį – mano šalies ir mano įmonės ateitį“, – interviu sakė šiuo metu Niujorko rajone Brukline gyvenantis P.Durovas.
„VKontakte“ įkūrėjas niekada nesidomėjo politika.
„VKontakte“ įkūrėjas niekada nesidomėjo politika. Pats P.Durovas teigia, kad sprendimas nepaklusti Kremliaus reikalavimui pašalinti A.Navalno paskyrą buvo ne politinis pareiškimas, o verslo sprendimas.
Tokiu būdu buvo nenorėta nuvilti vartotojų, kurie galėjo pradėti naudotis kitu socialiniu tinklu.
„Kadangi tikiu laisvąja rinka, man yra sunku suprasti dabartinę šalies kryptį“, – kalbėdamas apie situaciją Rusijoje 2014 m. gruodį laikraščiui „The New York Times“ teigė P.Durovas.
Labai greitai Kremlius pradėjo šmeižto kompaniją prieš P.Durovą ir pamažu perėmė „VKontakte“ kontrolę.
2013 m. pabaigoje su Kremliumi siejama investicijų firma iš Maskvos įsigijo 48 proc. „Vkontakte“ akcijų iš dviejų didžiausių investuotojų.
2013 m. pabaigoje su Kremliumi siejama investicijų firma iš Maskvos įsigijo 48 proc. „Vkontakte“ akcijų iš dviejų didžiausių investuotojų. Manoma, kad prie šio sandėrio prisidėjo naftos įmonės „Rosneft“ vadovas ir Vladimiro Putino draugas Igoris Sečinas, siekdamas įgyti įtaką socialinio tinklo veikloje.
Būtent tada P.Durovas ir nusprendė išvykti į Niujorką.
2014 m. vasarį verslininkas galutinai neteko administracinės „VKontakte“ kontrolės ir pardavė likusias akcijas kitam V.Putinui lojaliam asmeniui Ivanui Tavrinui. Pastarasis ir užėmė „VKontakte“ generalinio direktoriaus vietą iki 2015 m. balandžio.
„Buvo metas išeiti, nes nebeturėjau jokios įtakos kompanijoje“, – pasakoja P.Durovas.
2006 m. P.Durovui įkūrus socialinį tinklą, Rusijos valdžia vis dar toleravo interneto laisvę.
2006 m. P.Durovui įkūrus socialinį tinklą, Rusijos valdžia vis dar toleravo interneto laisvę.
„Geriausias dalykas, koks tuo metu buvo Rusijoje, – nereguliuojama interneto sfera. Kai kuriais atvejais ten buvo liberaliau negu JAV“, – prisiminimais dalijosi „VKontakte“ įkūrėjas.
Vis dėl to, 2011 m. internetą pradėjus naudoti kaip platformą nepasitenkinimui Rusijos valdžia reikšti, situacija pasikeitė ir po truputį pradėjo griežtėti įvairūs suvaržymai.
Labai greitai V.Putinui internetas pradėjo kelti įtarimą, o šį išradimą jis net pavadino „CŽV projektu“ bei paragino sukurti rusišką alternatyvą, kurią būtų lengviau kontroliuoti Kremliui.
Dabar P.Durovas plėtoja saugią ir nemokamą žinučių siuntimo programėlę „Telegram“, visame pasaulyje turinčią apie 50 mln. vartotojų.
Vyriškis vis dar daug keliauja ir teigia, kad nėra didelis valstybių idėjos šalininkas.
„Šiuo metu esu labai laimingas niekur neturėdamas nuosavybės. Laikau save pasaulio piliečiu“, – tikina „VKontakte“ įkūrėjas.