Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

VMI įkliuvo sostinės picerija, per metus „vokeliuose“ išmokėjusi 12,3 tūkst. Lt

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) informuoja, kad su atlyginimais vokeliuose įkliuvo sostinės statybų bendrovė ir liūdnai pagarsėjusio bei ne kartą į Vilniaus AVMI specialistų akiratį patekusio tinklo picerija. Įmonių vadovams gresia baudos iki 20 tūkst. Lt.
Pica
Pica / Fotolia nuotr.

Vilniaus AVMI atliko patikrinimą sostinės Upės g. esančioje maitinimo įstaigoje. Patikrinimo metu vienas darbuotojas prisipažino gaunantis atlyginimą vokelyje, vėliau apie darbo užmokestį vokeliuose prabilo ir 4 buvę minėtos picerijos darbuotojai (2 picų kepėjai, 1 virėja ir 1 padavėja). Inspektoriai, apsilankę ir piceriją valdančios bendrovės biure, taip pat nustatė kasos darbo organizavimo bei kasos operacijų atlikimo taisyklių pažeidimų. Nuo 2012 m. balandžio 12 d. iki 2013 m. kovo 15 d. minėtiems darbuotojams  buvo apskaičiuota ir išmokėta  12 300 Lt darbo užmokesčio, neįtraukto į bendrovės buhalterinės apskaitos dokumentus.

Kepėjams buvo nustatytas ir mokamas minimalus darbo užmokestis, kurį darbdavys mokėjo grynaisiais arba pervesdavo į asmeninę  darbuotojų banko sąskaitą, ir kas mėnesį  papildomai  mokėdavo nuo 200 Lt iki 500 Lt  vokelyje. Padavėja, picerijoje dirbusi puse etato, kas mėnesį gaudavo pusę minimalios algos  ir po  200 Lt vokelyje.

Įmonės vadovui Vilniaus AVMI specialistai surašė administracinių teisės pažeidimų protokolą, jam gresia ir baudos iki 20 tūkst. Lt.

Upės gatvėje yra tik viena picerija - „Mambo pica“. Picerija jau yra bausta dėl pajamų neapskaitymo.

2009 m. Vilniaus apskrities VMI keliuose su „Mambopizza“ prekiniu ženklu veikiančiuose restoranuose atliko mokestinius patikrinimus ir rado didelių pažeidimų. Tinklo restoranai, kurių kiekvienas turi atskirą juridinio asmens statusą, sudarinėjo pirkimo-pardavimo sutartis su tų pačių akcininkų įsteigta ir finansinių sunkumų turinčia bendrove „M.Foodmaster“.  Vilniaus apskrities VMI nustatė, kad į naujas bendroves perėjo dirbti „M.Foodmaster“ darbuotojai, jos pirko iš šios įmonės turtą ir prekes bei tęsė senosios įmonės vykdytą veiklą.

Naujai įsteigtos bendrovės sudarydamos sandorius su senąją dalyvavo mokesčių vengimo sandoryje ir  bandė išvengti beveik 1 milijono litų mokėtino PVM. Jos ne tik vengė mokestinės prievolės valstybei, bet ir įgijo teisę dar kartą atskaityti pirkimo PVM už perduotas prekes. Vilniaus apskrities VMI tyrimas parodė, kad būtent tokio tikslo ir siekė naujų bendrovių vadovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos