Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

VMI ir N.Numa derasi dėl milijoninės GPM skolos

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir pagrindinis didžiausios mažmeninės prekybos grupės Lietuvoje „Vilniaus prekyba“ akcininkas Nerijus Numa derasi dėl milijoninės gyventojų pajamų mokesčio (GPM) skolos sumokėjimo.
Valstybinė mokesčių inspekcija
Valstybinė mokesčių inspekcija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

N.Numos šeimos biuro atstovas Lukas Radžiūnas BNS patvirtino, kad vyksta pokalbiai su VMI dėl taikos susitarimo, tačiau jų turinio neatskleidė.

„Kol kas ginčas su VMI dar nėra išspręstas, o teismo posėdis paskirtas spalio mėnesį. Galime patvirtinti, kad pokalbiai su VMI dėl taikos susitarimo vyksta, tačiau pokalbių turinys yra konfidenciali informacija”, – BNS sakė L.Radžiūnas.

Jis taip pat nepatvirtino neoficialių BNS žinių, kad skolos suma su delspinigiais ir bauda siekia apie 5 mln. eurų.

VMI atstovė Irma Juškaitė BNS pranešė, jog VMI negali atskleisti susitarimų su mokesčių mokėtojais.

„Dėl susitarimo pakomentuoti gali tik pats asmuo arba VMI su asmens raštišku sutikimu“, – atsakyme BNS nurodė Strateginės komunikacijos skyriaus specialistė I.Juškaitė.

„Verslo žinių“ portalas vz.lt. liepą skelbė, kad VMI N.Numai nurodė sumokėti daugiau nei 1 mln. eurų GPM, tačiau verslininkas su tokia išvada nesutinka ir ginčija ją teisme.

Ginčą narinėjantis Vilniaus apygardos administracinis teismas gegužės 23 dieną atidėjo posėdį, nes VMI turėjo kai kuriuos dokumentus išversti iš anglų į lietuvių kalbą. Tuomet teismas pasiūlė galimybę šalims taikiai susitarti, BNS pranešė teismo atstovas Audris Kutrevičius.

Kitas teismo posėdis paskirtas spalio 11-ąją.

L.Radžiūnas vz.lt yra sakęs, jog VMI mokestinį tyrimą pradėjo dar 2017-aisiais dėl N.Numos verslo sandorių ir apėmė 2013–2015 metus. Pradinį VMI sprendimą verslininko atstovai apskundė Mokestinių ginčų komisijai, šios išvada taip pat nebuvo palanki N.Numai.

BNS žiniomis, ginčas vyksta dėl daugiau nei 19 mln. eurų, išmokėtų N.Numai sumažinus jo valdomos Kipro bendrovės „Amarentio Holdings Limited“ įstatinį kapitalą.

Bylą dėl su šia išmoka susijusių sandorių nagrinėja Nyderlandų teismas – Amsterdamo apeliacinis teismas balandį atmetė prašymą nutraukti jo pradėtą tyrimą.

BNS rašė, kad tyrimas vyksta dėl 2014 metais bendrovės „TAF Asset 11“ suteiktos 25,8 mln. eurų paskolos N.Numos kontroliuojamai Kipro įmonei „Bertona Holdings Limited“. Po šio sandorio buvo sudaryti akcijų ir reikalavimų perleidimo sandoriai, kurių pagrindu 19,783 mln. eurų skolos dalis buvo perleista išmokant tokią sumą N.Numos įmonei „Miglione Investments“, o ši tokia pat suma sumažino įstatinį kapitalą ir laisvas lėšas išmokėjo privilegijuotų akcijų savininkei – Kipro bendrovei „Amarentio Holdings Limited“, kuri savo ruožtu sumažinusi kapitalą 19,264 mln. eurų išmokėjo jos akcininkui N.Numai.

Maždaug 26 mln. eurų, anot Nyderlandų teismo, į „TAF Asset 11“ sąskaitą iš N.Numos ir trijų brolių Marcinkevičių įmonių 2009 metais buvo pervesti „dėl mokestinių priežasčių“.

N.Numos atstovai anksčiau tvirtino, kad šiais sandoriais verslininkas pats paskolino įmonėms pinigų, įsigydamas išperkamų akcijų, o po metų paskola jam buvo grąžinta išpirkus akcijas.

L.Radžiūnas BNS yra sakęs, kad verslininkas „TAF Asset 11“ veiklos tyrime nedalyvauja ir nebuvo jame apklaustas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais