„Greenpeace“ šį sprendimą pavadinio neeilinės svarbos žingsniu.
„Vartotoja yra tam pasirengę“, – sakoma pigesnes prekes siūlančio tinklo pranešime, kuriame paminėti didėjantys tvariai gaminamų prekių pardavimai bei stiprėjantis vartotojų sąmoningumas.
Vokietijos prekybos centruose pardavinėjama mėsa skirstoma į keturias kategorijas pagal gyvūnų gerovės standartus, o žemiausia klasė nurodo blogiausias gyvūnų laikymo sąlygas.
„Aldi“ teigimu, 15 proc. mėsos tinklo parduotuvėse iki šių metų atitiks trečią ir ketvirtą klases, o iki 2026 metų ši dalis pasieks 33 procentus.
Tinklas sieks iki 2025 metų visiškai nebepardavinėti pirmosios kategorijos mėsos, o iki 2030-ųjų prekiauti tik trečiosios ir ketvirtosios kategorijos mėsa.
Tarptautinėms ir šaldytoms prekėms ši politika nebus taikoma.
Aplinkosaugos grupės „Greenpeace“ teigimu, naujasis sprendimas taps kelrode žvaigžde visai pramonei.
Vokietijos gyvūnų gerovės federacijos prezidentas Thomas Schroederis taip pat palankiai įvertino šį žingsnį ir paragino kitus mažmenininkus pasekti pavyzdžiu.
„Mūsų požiūriu, dabartinis gyvūnų laikymo žemės ūkyje teisinis pagrindas nėra pakankamas, kad būtų užtikrinta gyvūnų gerovė“, – pažymėjo jis.
Vokietijos žaliųjų partijos atstovė Renate Kuenast apkaltino vyriausybę, kad maisto pramonė šiuo klausimu diktuoja savo sąlygas ir kad per lėtai dirbama su ūkininkais kuriant naujus mėsos gamybos metodus.
Dienraštis „Bild“ perspėjo, kad dešras mėgstantys vokiečiai daugiau nebegalės nusipirkti maltos mėsos, kurios kilogramas „Aldi“ prekybos centruose kainavo 0,99 euro .
Vokietijos klasifikavimo sistema vertina gyvūnams skirtą plotą ir tai, ar jie turi prieigą prie lauko erdvės, taip pat pašarų kokybę, gyvūnų priežiūrą ir sveikatos stebėseną.
Ketvirtoji kategorija garantuoja mažiausiai dvigubai daugiau vietos nei pirmoji, taip pat nuolatinę prieigą prie erdvės lauke.