„Ukroboronprom“ koncernas jungia Ukrainos gynybos industrijos įmones, kuriose dirba 80 tūkstančių žmonių. Apie lietuvio paskyrimą informuojama Ukrainos prezidentūros puslapyje.
A.Abromavičius turėjo užsitarnavęs buvusio prezidento Petro Porošenkos pasitikėjimą, kol savo noru neatsistatydino iš ministro posto skųsdamasis oligarchų spaudimu vyriausybei.
Pastaruoju metu jis buvo pastebimas V.Zelenskio komandoje, todėl tikėtasi, kad lietuvis bus paskirtas į aukštas pareigas.
A.Abromavičius trečiadienį BNS sakė sieksiąs iš esmės pertvarkyti valstybinę gynybos pramonės įmonę, ko nepavyko padaryti anksčiau.
„Kadangi būdamas ministru inicijavau ir pradėjom valstybinių įmonių valdymo reformą, kuri palietė daugelį įmonių, tai ji ganėtinai sėkmingai vystoma toliau. Kaip bebūtų gaila, praėjusi valdžia specialiai iš tos visos reformos dėl visiškai suprantamų priežasčių, specialiu sprendimu tą įmonę iš tos reformos ištraukė“, – telefonu iš Ukrainos kalbėjo A.Abromavičius.
Ukrainos prezidento rinkimų kampanijos metu „Ukroboronprom“ sulaukė dėmesio dėl žurnalistinių tyrimų apie korupciją gynybos sektoriuje.
Koncernas buvo minimas pranešimuose, esą buvusio prezidento Petro Porošenkos patarėjas praturtėjo iš kontrabandos, kai valdžiai artimi asmenys gabeno iš Rusijos karinės įrangos detales.
„Ukroboronprom“ tikino, kad nepadarė nieko neteisėto, ir vadino žiniasklaidos pranešimus manipuliacija.
Tuo metu A.Abromavičiaus teigimu, korupcijos skandalus ir nulėmė tai, kad įmonė išvengė rimtesnių pertvarkų iki šiol.
„Toks iššūkis sutvarkyti praktiškai mažiausiai pertvarkytą įmonę man patinka, dėl to buvo duotas toks pasiūlymas ir aš su dideliu noru jį priėmiau. Man svarbiausi iššūkiai – pagaliau pradėti finansinį auditą, kuris jau kelis metus nevykdomas ir specialiai stabdomas. Tai noriu jį pradėti ir iki metų pabaigos pabaigti“, – sakė A.Abromavičius.
Jis sakė sieksiąs pakeisti įmonės valdybą ir žadėjo didžiulius pokyčius apskritai įmonės „kadrų politikoje“, taip pat – padėti teisėsaugai išnarpliojant galimus praeities nusikaltimus įmonėje.
„Galų gale tikslas mano, kad ir mokesčių mokėtojai, ir visuomenė, ir Vakarų partneriai turėtų pasitikėjimą, kad įmonė valdoma skaidriai, kad įmonėje yra tvarka. Ir, žinoma, tikslas labai aiškus – kariuomenei, kuri gina Ukrainos suverenitetą tiekti kokybiškus ginklus ir iškovoti naujas pozicijas eksporto rinkose, nes per paskutinius metus įmonė yra praradusi tam tikras pozicijas, reikia jas atkovoti“, – kalbėjo A. Abromavičius.
Jis taip pat užsiminė, jog ateityje svarstytų galimybę dirbti ir būsimoje Ukrainos Vyriausybėje, jei dabartinio prezidento V.Zelenskio partijai pavyktų iškovoti galimybę ją formuoti po liepą vyksiančių pirmalaikių parlamento rinkimus.
Tačiau šiuo metu Ukrainoje gyvenantis lietuvis verslininkas tikino susitelksiantis į jam patikėtas gynybos pramonės pertvarkas.
„Tai labai svarbi įmonė, 80 tūkst. darbuotojų, 130 gamyklų, 1,1 mlrd. dolerių apyvarta, kurią reikėtų kelis kartus išauginti. Tai praktiškai didesnė įmonė, nei daugelis ministerijų. Labai atsakingas darbas ir šiuo metu susikoncentruosim į tai“, – BNS sakė A. Abromavičius.
43 metų A.Abromavičius anksčiau svarstė grįžti į Lietuvos politiką ir buvo minimas tarp potencialių konservatorių kandidatų į Vilniaus merus, tačiau galiausiai nusprendė rinkimuose nedalyvauti.