„Tarybos nuomone, rektoriaus darbo sąlygos ir darbo užmokestis turi atitikti intensyviai dirbančio didžiausios Lietuvoje įstaigos vadovo atsakomybės universiteto bendruomenei ir Lietuvos visuomenei laipsnį. Tai turėtų būti pagrindinis rektoriaus veiklos pajamų šaltinis, o pats darbo užmokestis privalo būti nustatytas skaidriai, vengiant ginčytinų priedų ir priemokų kultūros“, – viešai paskelbtame kreipimesi teigia VU tarybos pirmininkė.
Anot jos, atsižvelgdama į tai, taryba ketina išrinktam rektoriui nustatyti 4,7 dėstytojų bei mokslo darbuotojų vidutinių darbo užmokesčių (2014 metų duomenimis) dydį atitinkantį 5 tūkst. eurų mėnesio atlyginimą.
„Tolesnė rektoriaus darbo užmokesčio dinamika priklausys nuo jo pastangų stiprinti universiteto finansinę padėtį ir gerinti mokslo ir pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo sąlygas, siekiant rektoriaus atlyginimo ir universiteto dėstytojų bei mokslo darbuotojų vidutinio atlyginimo santykio mažėjimo“, – tvirtina I.Šimonytė.
Dabartinio laikinojo VU rektoriaus darbo užmokestis yra maždaug perpus mažesnis. Be tarnybinio atlyginimo jam mokamas priedas už veiklos efektyvumą ir priedas už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą.
Pasak I.Šimonytės, VU rektorius visą savo darbo laiką turėtų skirti šiai aukštajai mokyklai, kuri yra didžiausia tokia įstaiga Lietuvoje.
„Kitos, nesusijusios su rektoriaus pareigomis, veiklos neturėtų savintis rektoriaus laiko, juo labiau jos neturėtų būti vykdomos dėl finansinio motyvo“, – rašo ji.
Vilniaus universiteto taryba praėjusią savaitę paskelbė tarptautinį konkursą rektoriaus pareigoms eiti. Pretendentų pareiškinių dokumentų laukiama iki vasario 4 dienos. Rektoriaus rinkimai numatyti kovą.
VU rektorius renkamas penkeriems metams.