Jos teigimu, taip pat sustabdyti mokestinių nepriemokų išieškojimo veiksmai. Šiuo metu mokestinių nepriemokų suma siekia virš 246 mln. eurų bei yra 52 tūkst. mokesčių mokėtojų, iš kurių laikinai nevykdomas nepriemokų išieškojimas.
Vyriausybė teigia, kad savarankiškai dirbantiems 49 tūkst. asmenų šiuo metu išmokėta 6,4 mln. eurų, taip pat prisidedama prie darbdavių pastangų išsaugoti darbo vietas – 62 tūkst. asmenų ir 9 tūkst. įmonių jau išmokėta per 9 mln. eurų.
Be kita ko, siekiant užtikrinti verslo likvidumą, 500 mln. eurų padidintas žemės ūkio paskolų garantinio fondo ir „Invega“ garantijų limitas.
Įgyvendinant finansines priemones, šios dienos duomenimis, jau išmokėta 114 mln. eurų: 81 mln. eurų iš žemės ūkio paskolų garantinio fondo, 33 mln. – iš „Invega“, iš jų 13 mln. su koronavirusu susijusioms priemonėms.
Vyriausybė pradeda skelbti aktualiausius duomenis apie ekonomikos skatinimo plano priemonių vykdymą.
Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas sako, kad tikimasi, jog šis įrankis taps reikšmingu šio plano stebėsenoje ir efektyviai įgyvendinant jame numatytas priemones.
„Tai ypač aktualu ne tik Vyriausybei, siekiančiai lanksčiai ir operatyviai reaguoti į kintančią situaciją, kad priemonės atitiktų lūkesčius ir pasiektų tikslus, tačiau taip pat reikalinga ir visuomenei bei verslo bendruomenei siekiant informuoti apie įgyvendinimo progresą“, – pranešime teigė L.Savickas.
Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje kovo 16 dieną paskelbtas karantinas, kurio metu kai kurie verslai privalėjo sustabdyti veiklą, o Vyriausybė patvirtino ekonomikos skatinimo planą, kuris padėtų sušvelninti nuostolius.
Kai kurie verslininkai kritikuoja Vyriausybės taikomas ekonomikos skatinimo priemones ir sako, kad jos per lėtai pasiekia verslininkus.