„Libra“ pavadinimu pradėtas projektas sulaukė ypatingo įstatymų leidėjų ir reguliuotojų susidomėjimo beveik iškart po to, kai „Facebook“ (ankstesnis „Meta“ pavadinimas) paskelbė apie planus sukurti savo kriptovaliutą. Buvo manoma, kad ši kriptovaliuta bus klasifikuojama kaip stablecoin, tai yra kaip susieta su stabiliais aktyvais.
Šios kriptovaliutos idėją palaikė daug stambių kompanijų, tarp kurių buvo ir finansinių sektoriaus, tačiau JAV reguliavimo institucijoms kilus klausimų dėl jos projekto, bendraminčių gretos praretėjo, o projektas buvo pervadintas į „Diem Association“.
Reguliuotojų spaudimas privertė gerokai apkarpyti šio projekto ambicijas, o jo inicijuotojas Davidas Marcusas pernai paliko „Meta“.
„Silvergate Capital“ pagal susitarimą turėjo tapti „Diem“ projekto stablecoin emitentu, tačiau po ilgų derybų su reguliavimo institucijomis šis bankas sulaukė Federalinės rezervų sistemos (FRS) išvados, kad JAV centrinis bankas negali pritarti tokiai veiklai, praneša agentūra „Bloomberg“, remdamasi savo šaltiniais.
Jos duomenimis, dabar „Meta“ ieško kitų darbų projektą vysčiusiems inžinieriams ir tikisi išspausti bent kiek naudos iš „Diem“ aktyvų pardavimo.