Žiniasklaida: Fintech sektorius kritikuoja Finansų ministerijos viziją dėl šios srities ateities

Finansų ministerijai paskelbus 2023-2028 metų fintech sektoriaus gaires, jo atstovai sako, kad šios srities brandai kiša koją reguliavimo neaiškumas ir teisinės aplinkos nepastovumas, penktadienį rašo „Verslo žinios“ .
Asociatyvi nuotrauka: Fintech
Asociatyvi nuotrauka: Fintech / 123RF.com nuotr.

Startuolio „Amlyze“ partnerysčių ir reguliavimo klausimų vadovė Jekaterina Govina įsitikinusi, kad svarbiausias strategijos aspektas – noras spręsti talentų trūkumo problemą, tačiau, pasak jos, didelio proveržio ja nėra siekiama: „Labiau siekiama išlaikyti nuoseklų rinkos gyvavimą“.

Advokatų kontoros „Motieka“ finansinių paslaugų ir atitikties vadovė Sigita Zavišienė sako, kad gairės numato, jog bus siekiama nebe kiekybinės, o kokybinės sektoriaus plėtros, kad bus siekiama atsigręžti į mažiau išplėtotus fintech segmentus, pavyzdžiui, insurtech, wealthtech, sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimo veiklą, o ne mokėjimo paslaugų teikėjus – itin perspektyvi ir daug potencialo turinti kriptoturto sritis, pasak jos, nepaminėta tarp prioritetinių.

2022 metų pabaigoje Lietuvoje veikė 263 fintech sektoriaus įmonės, kurios kartu mokėjimo paslaugas teikė 25 mln. klientų visoje Europos Sąjungoje, o jų pajamos pasiekė 375 mln. eurų ribą. Fintech bendrovės pernai pritraukė 67,9 mln. eurų investicijų (2021 metais – 65,6 mln. eurų), kurios sudarė 13 proc. visų investicijų į Lietuvos bendroves, tačiau beveik visą investicijų sumą (61,6 mln. eurų) pasigriebė startuolis „kevin.“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis