Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Gyvenimas skaitmeniniame pasaulyje: nuotolinio darbo privalumai ir trūkumai

Technologijoms tobulėjant žaibišku greičiu, tai paveikia vis daugiau kiekvieno žmogaus kasdienybės. Internetinės erdvės patvarumas ypač išryškėjo pandemijos metu, gyvenimai nesustojo, o gana lengvai persikėlė į nuotolį. Darbdaviai pamatę darbuotojų norą tęsti darbus iš namų ėmė pritaikyti nuotolinio darbo galimybę. Tačiau koks yra jo potencialas netolimoje ateityje?

Šiais metais Global Remote Work Index paskelbė rezultatus, kuriuose buvo apžvelgtos 66 šalys pagal patogiausias nuotolinio darbo sąlygas. Lietuva atsirado geriausiųjų dešimtuke ir užėmė aštuntą vietą.

Šiomis dienomis darbuotojai mielai renkasi darbą iš namų dėl šių galimybių:

  1.       Hibridinis darbo modelis. Nors kompanijos dar prisibijo visiško nuotolinio darbo, nemažai yra linkę suteikti darbuotojams hibridinio darbo galimybę. Tai sumažina kelionės išlaidas, stresą keliantį skubėjimą, o darbuotojai gali atsipūsti dirbdami pažįstamoje aplinkoje. Kad dirbti būtų paprasčiau, rekomenduojama rinktis programą Miro, kuri veikia tarsi internetinė lenta ant kurios galima pasižymėti idėjas, planuoti projektus ir dalintis su komandos nariais.
  2.       Orientacija į psichologinę sveikatą. Vis daugiau darbuotojų prabyla, kad darbas iš namų padeda mažinti stresą ir užtikrinti geresnę darbo kokybę. Dėl šios priežasties nuotolinės sąlygos tapo puikia galimybe mažinti stresą darbo vietoje. Headspace siūlo patarimus kaip taisyklingai medituoti, mažinti stresą ir gerinti miego kokybę.
  3.       Patogūs įrankiai pokalbių metu. Nemažai direktorių pasakė „ne“ gyviems susitikimams kabinete ar salėje. Tai keičia pokalbiai video platformose, kuriose galima ne tik bendrauti, bet ir naudotis informacijos sisteminimo ir dalinimosi įrankiais. Pavyzdžiui, Microsoft Teams leidžia dalintis pateiktimis, įrašyti pokalbius ir įkelti svarbiausius failus.

Vis dėlto nuotolinis darbas sulaukia ir priekaištų:

  1.       Komandos ryšių palaikymas. Dažnai darbuotojai, kurie dirba nuotolinėmis sąlygomis, pažįsta tik artimiausius kolegas, todėl darbinių ryšių ratas siaurėja. Kad to neatsitiktų rekomenduojama susipažinti ir palaikyti bent minimalų ryšį su kuo daugiau bendradarbių. Doup vizitinės kortelės gali tapti išsigelbėjimu, nes jos turi integruotus QR kodus, kuriuos nuskanavus galima gauti visą asmens kontaktinę informaciją.
  2.       Nuovargis nuo technologijų. Nors internetas mums siūlo daugybę priemonių, kurios pagreitina darbus, darbuotojas gali fiziškai pervargti nuo monotoniško darbo prie kompiuterio. Dėl šios priežasties būtina limituoti laiką ir daryti bent kelių minučių pertraukas. Programėlė Awareness atsiunčia pranešimus, kada reikia daryti pertraukas ir taip saugo nuo pervargimo.
  3.       Sunkumai matuojant produktyvumą. Dirbant iš namų galima greitai prarasti norą dirbti ir užsiimti pašaliniais darbais. Norint to išvengti rekomenduojama užsibrėžti aiškius tikslus ir jų laikytis. Todoist padeda susidėlioti svarbiausius prioritetus, užsibrėžti datas ir organizuoti darbus.

Peržvelgus rezultatus galima teigti, kad darbas nuotoliu, kaip ir kiekviena kita darbo rūšis, turi savų pliusų ir minusų. Darbuotojas turi pats keltis prioritetus ir nuspręsti, kaip dirbti jam yra patogiausia, naudingiausia ir atneša daugiausia teigiamų rezultatų.

Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/473050

Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos